Laisvalaikis

Atostogos Graikijoje be rūpesčių: kaip tą pasiekti keliaujant su šeima?

Graikija – viena iš populiariausių turistų krypčių. Ši šalis žavi keliautojus savo gilia istorija, unikalia architektūra, draugiškais vietiniais žmonėmis, skaniu maistu ir atostogauti visada palankiu klimatu. Keliaudami čia pateisinsite visus savo lūkesčius, nesvarbu, ar keliaujate vienas(-a), su draugų grupe ar su šeima ir vaikais. Daugeliui atrodo, kad būtent kelionės su vaikais atneša nemažai rūpesčių. Tačiau, ar tikrai tai yra tiesa? Kelionių ekspertai teigia, kad kelionė į Graikiją su vaikais neapkars, jei tinkamai tam pasiruošite.

Jeigu domina šeimos kelionė į Graikiją, visų pirma, reikia tinkamai paruošti vaiko kelionės bagažą. Pristatome kelis svarbiausius dalykus, kuriais tėvams reikia pasirūpinti prieš keliaujant į šią nuostabaus grožio šalį.

Dokumentų galiojimas

Kadangi Graikija yra Europos Sąjungoje, visiems šeimos nariams reikės su savimi pasiimti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Reikėtų turėti omenyje, kad vaikų asmens dokumentai galioja trumpiau (2–5 metus), todėl vertėtų atkreipti dėmesį į dokumentų galiojimo laiką.

Kelionės ir sveikatos draudimas

Rekomenduojama pasirūpinti kelionės ir medicininiu draudimu. Atostogaujant gali įvykti nenumatytų situacijų, ypač keliaujant su šeima. Prieš vykstant į Graikiją, išsiimkite Ligonių kasų išduodamą Europos sveikatos kortelę ir sau, ir vaikams. Ši kortelė užtikrins galimybę kitoje šalyje kreiptis į gydymo įstaigas patyrus traumas, prireikus skubios pagalbos. Pateikta kortelė užtikrina, kad jums bus suteikta būtinoji medicinos pagalba pagal toje šalyje nustatytas pagalbos apimtis.

Kaip paruošti vaikus kelionei?

Visų pirma, praneškite, kur skrisite, parodykite šalies nuotraukas. Taip pat papasakokite, ką ten veiksite, kiek laiko planuojate praleisti. Prieš skrydį atvykite į oro uostą anksčiau, supažindinkite vaiką su aplinka ir papasakokite apie būsimą skrydį. Ruošiant vaiko bagažą svarbu turėti omenyje, kad skirtingos avialinijos taiko skirtingus vaiko bagažo reikalavimus, tad reikėtų apie tai pasidomėti. Vaikams iki dvejų metų dažniausiai leidžiama pasiimti nemokamą bagažo vienetą, tačiau ir tokiu atveju, reikėtų pasikonsultuoti su avialinijomis.

Graikija – tikrai geras pasirinkimas norint atostogauti kartu su šeima. Šalyje rasite vaikams draugiškų viešbučių su vandens parkais, žaidimų aikštelėmis, animatorių organizuojamomis programomis. Keliauti čia patarima nuo birželio iki rugpjūčio mėnesio, tuo metu yra itin palankus klimatas kokybiškas poilsiui paplūdimiuose. Kelionė bus dar įsimintinesnė, jei tinkamai jai pasiruošite. Nepamirškite svarbiausių rekomendacijų ir mėgaukitės ramiu laiku Viduržemio jūros krantuose.