Mada

Augintinių higiena: šampūnai ir kondicionieriai katėms

Maudyti sveikas kates rekomenduojama retai. Tai yra ypatingai švarūs augintiniai. Katės pačios pasirūpina savo odos ir kailio švara. Visgi pasitaiko atvejų, kada ši procedūra neišvengiama. Šampūnai ir kondicionieriai katėms yra pagrindinės priemonės maudymosi metu.

Šampūnų ir kondicionierių kategorijos

Maudynių metu būtina naudoti specialiai katėms skirtus higienos produktus. Šampūnai ir kondicionieriai katėms padeda šiems gyvūnams išlaikyti sveiką odą ir spindintį kailiuką. Svarbu pasirinkti tinkamą priemonę pagal augintinio poreikius. Šampūnai ir kondicionieriai katėms skirstomi į tam tikras kategorijas.

Hipoalergiški

Hipoalergiški šampūnai ir kondicionieriai katėms skirti jautrią, probleminę odą turintiems gyvūnams. Šie šampūnai būna švelnūs, be dirbtinių kvapiklių ir sudedamųjų dalių, kurios gali sukelti alerginę reakciją. Hipoalergiški šampūnai ir kondicionieriai katėms nesausina, giliai valo ir palieka augintinio kailį minkštą ir blizgų.

Natūralūs ir ekologiški

Šie šampūnai ir kondicionieriai katėms gaminami iš natūralių ir ekologiškų ingredientų. Jie neturi kenksmingų sintetinių medžiagų, parabenų, sulfatų ar dirbtinių kvapų. Ekologiški šampūnai ir kondicionieriai katėms gaminami iš natūralių augalinių ekstraktų, eterinių aliejų ir kitų organinių medžiagų.

Odos priežiūros

Šie šampūnai ir kondicionieriai katėms yra skirti specialiai rūpintis odos sveikata, sumažinti niežėjimą, bėrimus, ar kitas odos problemas. Jie gali turėti raminančių alavijo ar ramunėlių ekstraktų.

Sausas šampūnas

Ši higienos priemonė išsiskiria tuo, kad jos nereikia nuplauti. Sausas šampūnas katėms užpurškiamas ant augintinio kailio, švelniai įtrinamas į odą ir iššukuojamas specialiomis šukomis. Ši priemonė valo, drėkina ir maitina.

Antiparazitiniai

Jeigu katės kailyje yra įsiveisia parazitai reikalingos specialios priemonės bei papildoma augintinio kailio priežiūra. Parazitai sukelia daug augintinių alergijų ir odos infekcijų. Specialūs antiparazitiniai šampūnai katėms ir dažnesnis maudymas padeda atsikratyti nepageidaujamų parazitų.

Produktų naudojimas

Šampūnai ir kondicionieriai katėms dažniausiai kartu naudojamos priežiūros priemonės. Šampūnas katėms pašalina nereikalingus nešvarumus. Kondicionieriai katėms padeda išlaikyti kailio drėgmę ir minkštumą, palengvina šukavimą ir padeda išvengti kailio vėlimosi. Kondicionierius katėms naudojamas po šampūno. Kondicionieriai ypač naudingi ilgaplaukėms arba sausą odą turinčioms katėms. Abi priemones visada reikia kruopščiai nuskalauti.

Konsultacija su specialistu

Šampūnai ir kondicionieriai katėms yra gaminami pagal tam tikrus gyvūnų poreikius. Kartais pasirinkti tinkamas priemones gana keblu. Jei kyla abejonių, rekomenduojama pasitarti su profesionaliu gyvūnų priežiūros specialistu. Kokybiška konsultacija padeda išsirinkti tinkamus ir kokybiškus produktus.

Katėms būtina naudoti specialiai joms skirtas higienos priemones. Rekomenduojama rinktis kuo natūralesnius šampūnus ir kondicionierius katėms. Katės kailio priežiūra yra svarbi augintinio priežiūros dalis. Šampūnai ir kondicionieriai katėms puoselėja augintinio grožį.