Finansai,  Verslas

Investuoti pinigų į bet ką – tikrai neverta

Kuo daugiau uždirbti pinigų nori visi, bet tikrai ne visi jau taip nori daugiau rizikuoti ar daugiau dirbti. Kuo daugiau valandų dirbama, tuo daugiau laisvo laiko prarandama. Tačiau, reikia atminti, kad jokios garantuotos ateities nėra ir jokiu būdu nereikėtų tikėtis, kad ateityje jūsų pajamos bus pastovios ir augančios. Dėl šios priežasties, ypač jaunus žmones specialistai ragina labiau domėtis investavimo galimybėmis Lietuvoje, kad paskui netektų gailėtis prarastų progų.

Investavimas ar verslas?

Verslo kūrimas gali būti vienas iš būdų gauti pajamų, kurias tiesiog reikėtų atsidėti. Bet, tas atsidėjimas irgi turi būti pasvertas. Juk verslo finansavimas taip pat kainuoja pinigus. Kitaip sakant, norint pradėti savo verslą jums reikės pradinio kapitalo. Paprastai kalbant, jeigu galvojate pradėti investuoti mažas sumas ir gautą pelną tiesiog taupyti, atminkite, kad tai nelabai naudinga. Kodėl? Jeigu jūs pinigų nenaudosite ilgą laiką ir jie tiesiog gulės kažkokioje saugioje vietoje, jie ims ir nuvertės. Tai reiškia, kad atidėta suma, kuri nenaudojama, bus mažiau verta po kelių metų. Po kelių metų jūs galėsite nupirkti gerokai mažiau nei galite dabar. Tad, specialistai siūlo tuos pinigus taupyti taip, kad kas metus pavyktų uždirbti bent jau po vieną kitą procentą nuo sumos. Tokiu būdu bus apsisaugoma nuo infliacijos (pinigų nuvertėjimo).

Investavimo būdų, kurie leistų skirti mažas sumas, yra gana nemažai. Dabar ypač populiarus investavimas į verslą akcijų biržoje, investavimas į tauriuosius metalus ar investicinius fondus ir t.t. Dažnai naudojamos specialios biržos. Bet, turėkite galvoje, kad biržose investuoti pinigus yra rizikinga. Tuo labiau, ten taikomi ir keitimo mokesčiai. Kaip bebūtų, toks investavimo būdas yra priskiriamas prie aukštos rizikos.

Didesnė rizika – didesnė investicinė grąža

Apie riziką turite žinoti vieną dalyką – kuo ji didesnė, tuo didesnė tikimybė, kad pinigai uždirbs pinigus arba tie pinigai nuvertės/juos prarasite. Bet, dažnai taikoma taisyklė, kad kuo aukštesnė rizika, tuo didesnė grąža. Kitu atveju, jeigu rizika būtų labai didelė, o siūloma grąža būtų maža, tuomet į tai investuoti nebūtų tikslo.

Norint sėkmingai investuoti asmeninius pinigus, pirmiausia reikia pasidomėti visomis galimybėmis. Radus patraukliausią, tiesiog plačiau apie ją domėtis ir rinktis informaciją yra sekantis žingsnis. Reikėtų nepamiršti domėtis ir suktybėmis, kad į jas nepakliūtumėte dėl žinių trūkumo.