Šiomis dienomis, įmonės patiria didžiulį spaudimą ne tik išgyventi, bet ir plėstis nuolat besikeičiančioje ir vis labiau konkurencingoje aplinkoje. Norint išlikti priekyje, įmonėms būtina nuolat tobulėti ir augti. Čia padeda ISO standartai.
ISO standartai – tai sistema, kuria verslas gali vadovautis, kad pagerintų savo veiklą ir tapti sėkmingesniais. Tai savanoriški, bendru sutarimu pagrįsti standartai, kuriais įmonės gali naudotis siekdamos padidinti savo optimizavimą ir pagerinti veiklos rezultatus.
ISO standartai taikomi įvairioms temoms – nuo vadybos iki atliekų rūšiavimo ir perdirbimo, bei energijos vartojimo efektyvumo. Daugelis įmonių renkasi įgyvendinti ISO standartus, nes jie yra tobulinimo gairės ir suteikia galimybę palyginti veiklos rezultatus su tarptautiniais standartais.
Šie standartai gali padėti įmonėms išgyventi krizinį laikotarpį:
- Suteikdami pagrindą veiksmingam valdymui sunkiais laikais, kuomet turime energetinę krizę, infliaciją ir kitas grėsmes
- Skatinti įmones diegti naujas technologijas, kurios gali suteikti konkurencinį pranašumą.
- Efektyviai ieškoti naujų rinkų ir plėstis užsienyje.
- Padėti išlaikyti darbuotojus, išlaikant aukštus kokybės ir saugos standartus bei motyvacijos priemones. Taip pat sukurti darbuotojams tinkamą darbinę aplinką.
Apžvelkime šiuo metu populiariausius ISO standartus. Kokie jie?
1. ISO 9001: kokybės valdymas
ISO 9001 yra populiariausias ISO šeimos standartas, kuriame pateikiama efektyvios kokybės vadybos sistemos sistema. Jis padeda organizacijoms būti efektyvesnėms ir didinti klientų pasitenkinimą.
2. ISO 14001: aplinkos apsaugos vadyba
ISO 14001 – tai standartas, nustatantis veiksmingos aplinkos apsaugos vadybos sistemos reikalavimus. Jis padeda organizacijoms sumažinti poveikį aplinkai ir tapti tvaresnėmis.
3. ISO 45001: profesinės sveikatos ir saugos valdymas
ISO 45001 – tai naujas standartas, kuriame pateikiama efektyvios darbuotojų sveikatos ir saugumą. Jo pagalba organizacijoms lengviau apsaugoti darbuotojus nuo rizikos ir pagerinti jų saugumą bei sveikatą.
4. ISO 27001: Informacijos saugumo valdymas
ISO 27001 – Standartas, kuriame pateikiami veiksmingos informacijos saugumo valdymo sistemos reikalavimai. Jis padės apsaugoti informaciją nuo rizikos ir užtikrinti jos saugumą.
5. ISO 22000: Maisto saugos valdymas
ISO 22000 – tai standartas, kuriame nurodomi veiksmingos maisto saugos vadybos sistemos reikalavimai. Jo dėka, maisto pramonėje paprasčiau gaminti saugų maistą ir apsaugoti vartotojus nuo rizikos.
6. ISO 50001: energijos valdymas
ISO 50001 – tai standartas, kuriame nustatyti veiksmingos energijos vadybos sistemos reikalavimai. Jis padeda organizacijoms taupyti energiją, mažinti išlaidas ir išmetamųjų teršalų kiekį bei didinti energijos vartojimo efektyvumą.