Finansai,  Paslaugos

Ką verta žinoti apie skolų išieškojimą?

Skolų išieškojimas tikrai nėra paprastas procesas, kurį galima atlikti visai paprastai. Dažniausiai jam reikalingi specialistai, kurie turi žinių šioje sferoje ir gali padėti pačiose sunkiausiose situacijose. Nors dažniausiai dėl tokių problemų yra kreipiamasi į specialistus, tačiau kiekvienas turėtų turėti tam tikrų žinių šiame procese. Tad šiame straipsnyje papasakosime esminius dalykus, ką kiekvienam reikėtų žinoti apie skolos išieškojimą.

Skolos išieškojimo proceso eiga

Kad būtų lengviau suprasti visą išieškojimo procesą, jį galima suskirstyti į tam tikrus pagrindinius etapus:

  • Ikiteisminis skolų išieškojimas;
  • Teisminis skolų išieškojimas;
  • Poteisminis skolų išieškojimas.

Tačiau vykdant skolų išieškojimą, nebūtinai turi būti naudojami visi etapai. Kartais pakanka vos pirmojo ir visa skola būna išieškota sėkmingai. Tad kiekviena situacija yra individuali ir į ją reikia žvelgti skirtingai. Taip pat daugeliu atvejų pavyksta pasiekti teigiamus rezultatus, kai yra siunčiami priminimai dėl susidariusios skolos. Tad priminimų siuntimas gali būti vienas iš etapų, kai yra vykdomas skolos išieškojimas.

Ar yra taikomi laiko apribojimai nuo kada iki kada reikia kreiptis dėl skolos išieškojimo?

Turbūt kiekviena situacija išsisprendžia žymiai paprasčiau ir lengviau, kai ji nėra uždelsiama. Lygiai tokia pati situacija yra ir su skolos išieškojimu. Tikrai nereikėtų laukti labai ilgai, jeigu matote, kad ji negerėja ir skola tik auga, o nemažėja. Net jeigu ir pats partneris bando sakyti, kad jau po kelių mėnesių ar dienų pradės dalimis grąžinti skolą ir tai kartoja gana dažnai, neverta tikėti tokiais žodžiais, nes labai didelė tikimybė, kad jis bando išsukti save, o nepadėti jums. Prisiminkite, kad tai yra jūsų pinigai ir tikrai neturėtumėte taikstytis su skolininko diktuojamomis sąlygomis.

Kodėl kreiptis į skolų išieškotojus yra pats geriausias sprendimas?

Skolų išieškojimas gali būti labai sudėtingas procesas, jeigu jo neišmanote. O kai nėra žinomi tam tikti niuansai, tuomet galima padaryti nemažai klaidų, kas gali kainuoti ne tik daug sugaišto laiko, bet ir didelių investicijų, kurios būtų išleistos veltui. Tad jei norite taupyti savo įmonės laiką ir biudžetą, visada reikia kreiptis į profesionalus, kurie išmano savo darbą. Taip galėsite bent jau taip smarkiai nebegalvoti apie esančią skolą, nes labai didelė tikimybė, kad ji anksčiau ar vėliau bus atgauta ir jūs toliau sėkmingai galėsite tęsti savo veiklą.