Laisvalaikis

Kada rinktis šiltnamius, o kada rinktis šiltlysves?

Kuomet turime nuosavos žemės lopinėlį, visada jį norime išnaudoti kaip įmanoma efektyviau, kad jis duotų kaip įmanoma daugiau naudos. Aišku, jeigu jį norime panaudoti tinkamai, reikia imtis ne vienos priemonės, kuri padėtų tai padaryti. Dažniausiai, kai turime atliekamos žemės kažką auginame, kad galėtume mėgautis nuosavu derliu. Yra pačių įvairiausių pasirinkimų ką auginti ir kaip auginti. Tikrai neslėpsime, bet vienas iš pačių populiariausių yra šiltnamiai ir šiltlysvės, tad apie juos norime kiek daugiau papasakoti šiame straipsnyje, kad būtų aiškiau, kada galima pasirinkti vieną ar kitą variantą.

Kada rinktis šiltnamius?

Verta pripažinti, tačiau šiltnamiai yra vienas pačių populiariausių statinių, kuriuos galima matyti nuosavuose kiemuose ar soduose. Todėl nereikia stebėtis, kad žmonės prigalvoja visko, ką galima auginti. Praktiškai šiltnamiuose gali augti viskas, kam tinka didesnė šiluma ir kiti panašūs dalykai, kuriuos galima jausti juose. Vieni iš pačių populiariausių augalų, kuriuos augina žmonės yra pomidorai ir agurkai, tad tokiose vietose jie puikiai tinka. O kas svarbiausia, kad galima prisisodinti ne vieną rūšį. Paprastai galima daryti tokią išvadą, kad į šiltnamius tinka tokie augalai, kurie yra per dideli šiltlysvėms. Juose netgi galima auginti sodinukus, jeigu tam yra pritaikytos sąlygos.

Kada rinktis šiltlysves?

Šiltlysvės yra kiek žemesnio ūgio, jeigu lyginsime su šiltnamiais, tačiau ji yra ne ką prastesnė. Juose galima auginti žemaūgius augalus, kuriems nereikia per daug didelės erdvės. Taip pat šiltlysvėse gali augti ir įvairios žolelės ar kiti prieskoniai, tad jos kuo puikiausiai gali apsaugoti nuo vėjų, kad augalai nebūtų pažeisti ir jos dėka žalumynais galėsite mėgautis ištisus mėnesius, kol oro temperatūra leis. Aišku, jose galite auginti ir tokius augalus, kurie bijo stipresnio vėjo, nes juos tiesiog lengva nulaužti, o būtent šiltlysvės ir gali atlikti apsauginę funkciją. Tik svarbu nepamiršti ir to, kad svarbu išsirinkti kokybišką, kad pačios jos nesugriautų vėjas.

Kuris variantas yra geresnis?

Labai sunku atsakyti į klausimą vienareikšmiškai, kuris variantas yra geresnis. Nes tiek šiltnamis, tiek šiltlysvė gali atlikti skirtingas ir svarbias funkcijas. Tikriausiai renkantis kažkurį vieną variantą, geriausia yra atsižvelgti į savo poreikius, ką žadate auginti. Aišku, jeigu kieme turite pakankamai daug vietos, tai kuo puikiausiai gali tikti ir abu variantai, nes tiek viename, tiek kitame galite auginti labai skirtingus augalus.