Sveikata

Kaip auginti raumenų masę?

Norite priaugti svorio, o tiksliau, auginti raumenų masę, tačiau turimi rezultatai netenkina, o motyvacija jau senka? Galbūt ką nors darote ne taip. Štai keletas minčių, ką reikėtų daryti ir ko ne.

Kodėl negalite priaugti svorio? Raumenų masė ir dieta

Žmogus, kurio medžiagų apykaita labai greita, degina riebalus visą laiką, net jei valgo daug. Tai daugiausia nulemta genetiškai. Tokie žmonės turėtų turėti daug trumpesnes pertraukas tarp valgymų. Žmogus valgys daug daugiau nei įprastai ir būtent dėl to gali priaugti svorio. Tačiau atminkite, tik tinkamai subalansuota mityba gali padėti pasiekti jūsų užsibrėžtų tikslų. Atminkite, auginant masę baltymai yra gyvybiškai svarbūs, nes tai pagrindinė raumenų statybinė medžiaga.

Ar be valgymo reikia kokios nors kitos veiklos?

Tokie žmonės turėtų daug sportuoti, tačiau jie turi sutelkti dėmesį į jėgos treniruotes, kad padidintų raumenų masę. Taip pat galite užsiimti aerobika, daugiausia norėdami palaikyti gerą širdies ir kraujagyslių būklę. Tai taip pat padės kultūrizmo treniruotėms, tačiau pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas jėgos treniruotėms. Bandyti priaugti svorio, auginant raumenų masę, yra visiškai normalu. Raumenys sveria daugiau nei riebalai, o tai galima padaryti laikantis sveikos dietos, t. y. subalansuotos mitybos, ir mankštintis, geriausia visą dėmesį nukreipiant jėgos treniruotėms.

Ar tikrai norite priaugti svorio?

Svajojate apie dailius klubus, matomus raumenis ir atletišką figūrą? Tiesa ta, kad liekni žmonės turėtų gerai pagalvoti prieš pradėdami laikytis kaloringos dietos. Iš pradžių dėl sveikatos. Dėl paties plonumo problemų nėra. Jeigu žmogus lieknas ir sveikas, tai tikrai nėra prasmės priaugti svorio. Priaugus svorio gali padidėti riebalų kiekis kraujyje, o tai gali sukelti sveikatos problemų, jei nesilaikysite tinkamos mitybos. Sprendimas turėtų būti priimtas kartu su gydytoju, kad pamatytumėte, ar tai verta. Pavyzdžiui, jei jūsų šeimoje yra buvę diabeto ar širdies ir kraujagyslių ligų, svorio didinti nerekomenduojama.

Raumenų masė ir riebalų masė – normos ir kiek procentų turėtų būti

Idealus kūno riebalų kiekis vyrams gali svyruoti nuo 16 % iki 20 %, o moterims – nuo ​​20 % iki 24 %, tačiau šios vertės didėja su amžiumi ir daugeliu atvejų yra didesnės moterims. Manoma, kad optimalus raumenų masės procentas yra apie 45% vyrams ir 36% moterims.