Mada

Kaip dažnai turėtų būti keičiamos sauskelnės, drabuziai kudikiams ir kiti vaiko daiktai

Tėvai žino: sauskelnes reikia keisti kaskart, kai tik mažylis „atliko savo reikalus“. Tačiau jei jis nieko nepadarė į sauskelnes, kaip ilgai galima jų nekeisti? Savaime aišku, jog ir drabuziai kudikiams, ir patalynė periodiškai irgi turi būti keičiama. Kaip dažnai derėtų perrengti kūdikį, keisti jo patalynę ir kitus vaiko reikmenis teiravomės pas vaikų gydytoją.

Sauskelnės

Vienkartinės sauskelnės — didžiulė pagalba mamai, tačiau jas naudojant itin svarbu ypatingai kruopščiai rūpintis vaiko higiena. Patikrinti sauskelnes derėtų kas 30-40 minučių, kad nepraleistumėte momento, kada jūsų vaikas pasituštino. Išmatas reikia išvalyti iškart, priešingu atveju kūdikio odelę gali išberti.

Kitais atvejais sauskelnes keičiame ne rečiau, kaip kas 3-4 valandas. Jei sauskelnės prisipildo greičiau, tai keičiame dar anksčiau — niekas neturėtų ištekėti iš sauskelnių.

Keisdami sauskelnes būtinai atgaivinkite vaiko odelę po tekančiu vandeniu. Muilu plauname tik po tuštinimosi — dažnai naudojant prausiklius pažeidžiama odos mikrobiocenozė.

Sausai iššluostykite (tik netrinkite) vaiko odelę ir visas odos klostes, tame tarpe kirkšnies ir sėdmenų, kad neatsirastų išbėrimų ar iššutimų.

Tarp sauskelnių keitimo būtinai atlikite 15-20 minučių oro vonias.

Nuplovus vandeniu kuo nors tepti sveiką, švarią odą nederėtų. Ypač nederėtų naudoti miltelių, kurie pagaminti talko pagrindu ir kontakte su šlapimu veikia kaip švitrinis popierius. Jei odelę išbėrė ar atsirado iššutimų arba kūdikio oda tiesiog blogai perneša sauskelnes, naudokite kremus su cinku. Sausą šerpetojančią odą tekite kremu su pantenoliu.

Kudikiu drabuziai

Naujagimio rubeliai keičiami kartą per parą arba dažniau, jei jie išsipurvina. Skalbimui būtinai naudokite specialius vaikiškiems drabužiams skalbti skirtus miltelius. Visi kondicionieriai ir balikliai irgi privalo būti skirti būtent vaikiškų drabužėlių skalbimui. Kudikiu rubeliai gali būti skalbiami ir 40 laipsnių vandenyje, tačiau skalbimas 60 laipsnių temperatūroje sunaikins visas dulkių erkutes.

Pižama

Jei jūs pižamą mažyliui užvelkate tik nakčiai, tai jos galima nekeisti iki 3-5 dienų.

Patalynė

Pagalvių ir antklodžių užvalkalus bei paklodes keičiame ne rečiau, kaip kartą per 5-7 dienas.

Rankšluostis

Vaikui skirtą rankšluostį derėtų skalbti kas 3 dienas. Be to, po kiekvieno naudojimosi jį reikia labai gerai išdžiovinti.

Vaikiški žaislai

Pirkite tokius žaislus ir barškučius, kuriuos lengva valyti. Tik įsigijus juos derėtų gerai nuplauti, vos tik išimsite iš pakuotės. Toliau visai mažiems vaikučiams skirtus žaislus plauname kartą per savaitę šiltame vandenyje su vaikišku muilu arba vaikiškiems indams ir žaislams skirtais plovikliais. Jei į žaisliuko vidų pateko vandens, jį reikia išpilti, o patį žaisliuką gerai išdžiovinti. Kartais sterilizavimui mamos naudoja garų generatorių, tačiau ir po jo žaislus būtina gerai išdžiovinti.

Kai kūdikis pradeda kišti žaisliukus į burnytę, tai juos būtina plauti ne rečiau, kaip kartą per dieną, ypač kramtukus. Dezinfekavimui naudojame sodos tirpalą (kupinas valgomasis šaukštas litrui vandens), arba vaikų indams bei žaislams plauti skirtą priemonę. Žaislus galima plauti ir indaplovėje, tačiau ne aukštesnėje kaip 60 laipsnių temperatūroje su vaikiškiems indams skirtu plovikliu.

Jeigu mažylis jau savarankiškai šliaužioja po kambarį, atskirkite žaislus su kuriais jis žaidžia namuose nuo lauko žaislų. Lauko žaislus plauname po kiekvieno pasibuvimo lauke. Žaislus, su kuriais vaikas žaidžia kambaryje — kartą per dieną.

Nepamirškime reguliariai skalbimo mašinoje išskalbti minkštus žaislus, ypatingai tuos, su kuriais jūsų vaikas užmiega.

Čiulptukai ir buteliukai

Stikliniai buteliukai sunkesni už plastikinius ir, deja, greitai dūžta. Užtat jie nepalyginamai higieniškesni ir juos daug paprasčiau sterilizuoti. Plastikinius buteliukus reikia keisti kartą per 1-3 mėnesius (priklausomai nuo plastiko sudėties). Be to, po sterilizavimo plastike gali atsirasti mažyčių įtrūkimų, į kuriuos lengvai patenka mikrobai. Pats geriausias buteliukų sterilizavimo būdas — virinimas.

Žindukai

Žindukus reikia parinkti griežtai atsižvelgiant į vaiko amžių, todėl kad čiulpimo greitis ir pats mechanizmas su kūdikių amžiumi kinta. Lateksiniai žindukai labai greitai susidėvi, o silikoniniai atlaiko mėnesį – pusantro. Pasibaigus šiam laikotarpiui juos būtina keisti.

Kartą dienoje žindukus būtina pavirinti, pageidautina silpname sodos tirpale. Ant žindukų greitai nusėda pienligės grybeliai, kurie įauga į žinduką ir jei kūdikis toliau čiulps tokį žinduką, tai gali gydyti – negydyti  problema vis atsinaujins. Todėl sodos tirpalą reiktų naudoti. Sterilizatoriai irgi gali būti naudojami.

Kur gali būti įsigyjamos kūdikių prekės

Jei jūs planuojate pirkti kudikiu prekes, gaminius mamoms ir nėščiosioms, tai siūlytume jums pasinaudoti   kudikiu parduotuve – Kidy.eu.

Kidy.eu – viena stambiausių internetinių parduotuvių Lietuvoje ir Baltijos valstybėse, kur jūsų laukia puikios kudikių prekės. Šioje parduotuvėje siūlomi nuostabūs rubai kudikiams ir kitos prekės vaikams, beje, apsipirkinėti čia irgi labai patogu: visos prekės suskirstytos pagal amžiaus kategorijas. Tėvai nesunkiai gali surinkti savo vaikui visą reikalingą garderobą – ar tai būtų naujagimis, ar jau rimtas pirmaklasis. „Kidy“ kataloge pateikiami įvairiausių stilių kudikiu rubai: nuo elegantiškų ir madingų, kaip mamos, iki sportinių, kaip tėčio.