Namai

Kaip patogiai susiplanuoti vonios kambarį?

Vonios kambario projektavimas gali reikšti, kad reikia pradėti nuo nulio, įskaitant erdvės išdėstymą ir santechnikos įrangos vietų nustatymą, arba gali reikšti esamų patalpų atnaujinimą. Kad ir kaip būtų, svarbu planuoti patogų eismo srautą ir spalvų derinimą. Štai keletas patarimų, kurie padės susiplanuoti modernų, stilingą ir patogų vonios kambarį. Suplanuokite jį ant popieriaus. Galbūt girdėjote posakį: „Jei tai matai ir tiki, gali taip ir įvykti“. Kalbant apie vonios kambario planavimą, „pamatyti“ reiškia, kad planą reikia sudaryti popieriuje prieš jį įgyvendinant. Tai užtikrina, kad aprėpėte visus pagrindus – ir nėra jokių netikėtumų ar klaidų, blogai suprojektuojant tam tikrus dalykus vonioje!

Pirma, pradėkite nuo pagrindinių dalykų: visuose vonios kambariuose turi būti santechnika, ventiliacijos kaminai, tualetas, vonia arba dušas, kriauklė ir maišytuvai. Vienos sienos išdėstymo atveju tualetas, kriauklė ir dušas yra vienoje sienoje. Kitame variante tualetas, kriauklė ir dušas išsidėstę palei dvi sienas. Kaip trečia galimybė, tualetą, kriauklę ir dušą galite pastatyti išilgai trijų sienų.

Apgalvokite, kur stovės vonia

Atėjo laikas pasirinkti vietą maudynėms. Gerai apgalvokite, kur stovės jūsų vonia, tokią vietą reikia tinkamai apgalvoti dėl hidroizoliacijos ir dėl vandens nutekėjimo instaliacijos. Taip pat apgalvokite ar jums reikia vonios ar jums tinkamesnis variantas yra dušo kabinos parinkimas. Dažnai žmonės pasistato savo vonios kambariuose vonias, tačiau praėjus laikui jas pakeičia į dušo kabinas, kadangi jomis dažniau naudojasi. Vonios ir dušų padėklai gali būti pagaminti iš žemos ir aukštos klasės medžiagų, tokių kaip plastikas, metalas, derva, stiklo pluoštas ir net akmuo. Ieškote SPA procedūrų? Pasirinkite dušo masažuoklį, kuriame yra pakankamai galimybių, kad galėtumėte jaustis patogiai – ir apsvarstykite vonias su oro ar vandens srove!

Susiplanuokite vonios baldus ir aksesuarus

Labai svarbu pasirinkti vonios baltus tinkamus pagal savo dydį, kaip pavyzdys jeigu jūsų vonia maža, nederėtų rinktis didelių išmatavimų baldus. Tokiu principu jūs sumažinsite vietos vonios kambaryje ir jis atrodys apkrautas. Apgalvokite ką laikysite vonios kambaryje ir pagal tai rinkitės baldus. Labai svarbūs yra ir vonios aksesuarai, įskaitant tualetinio popieriaus laikiklius, servetėlių laikiklius, muilo dozatorius. Renkantis servetėlių ar popierinių rankšluosčių laikiklius, labai svarbus popieriaus  lengvas atplėšimas.