Namai

KOKIA PRIEŠGAISRINĖ APSAUGA YRA REIKALINGA NAMIE IR DARBOVIETĖSE?

Privačiuose namuose verta turėti dūmų detektorių, nepakenktų ir vidutinės talpos gesintuvas. Jei namuose naudojamos dujos, nepakenktų turėti ir dujų nuotėkio detektorių. Gamybinėse ir kitokio pobūdžio darbinėse patalpose yra reikalinga turėti ne tik didelės talpos gesintuvus, bet ir gaisro gesinimui skirtus specialius čiaupus, nedegaus audeklo gabalus.

Kokios yra gesintuvų rūšys ir kokiems gaisrams gesinti jos yra skirtos?

Tarp ugnies gesintuvų pačiu efektyviausiu ir plačiausiai pritaikomu yra laikomas miltelinis gesintuvas. Jei patalpose yra veikiantys elektros įrenginiai, jose turi būti laikomi ir gesintuvai, kurie skirti gesinti liepsnojančius įrenginius, kurie tebėra neatjungti nuo elektros srovės. Tam ir tinka milteliniai gesintuvai, jais galima gesinti elektros instaliacijas, siekiančias iki 1000 V.

O angliarūgštiniai gesintuvai labiausiai tinka užsiliepsnojusiems degiems skysčiams gesinti. Tačiau jeigu jie naudojami uždarose, mažo ploto patalpose, gesinančiajam kyla pavojus uždusti nuo didelio anglies dvideginio kiekio. O su putų gesintuvais jokiu būdu negalima gesinti neišjungtų elektros prietaisų.

Kaip veikia dūmų detektoriai?

Dūmų detektorių paskirtis yra aptikti patalpoje atsiradusias dūmų daleles ir apie jas įspėti garsiniu signalu tada, kai dūmų tirštumas pasiekia pavojingą lygį. Yra gaminami įvairių rūšių dūmų detektoriai, dauguma iš jų veikia, naudodami specialius jutiklius.

Jie yra labai svarbi priešgaisrinės saugos priemonė, nes pačiu laiku perspėja žmones apie galimai kilusį gaisrą ir leidžia jiems patiems kuo greičiau imtis šalinti jo priežastis ir pakviesti į pagalbą ugniagesius gelbėtojus. Kaip nurodo dabartiniai įstatymai, dūmų detektoriai privalo būti įrengti kiekvienuose namuose.

Kuriose patalpų vietose siūloma įrengti dūmų detektorius?

Jei gyvenamasis namas yra dviejų aukštų, tada dūmų detektoriai turi būti įtaisyti abiejuose aukštuose, paklausiausia vieta jiems – miegamasis. O šiaip patariama dūmų detektorius įrengti visose patalpose, kuriose žmonės ilsisi miegodami. Taip pat šiuos įrenginius verta turėti koridoriuose ir erdvėse, esančias greta miegamųjų.

Nepatariama jų montuoti virtuvėje ir kitose vietose, kuri galimas garų išsiskyrimas, nes tada jų perspėjimas dėl pavojaus gali būti klaidingas. Dūmų detektorius ir kitas priešgaisrinės apsaugos priemones geriausia pirkti internetu, nes taip  yra patogiau, greičiau ir pigiau.