nestandartiniai baldai
Namai

Kokie yra nestandartiniai baldai?

Nestandartiniai baldai: kokie jie?

Baldų gamyba užsiimančios įmonės pastebi, kad vis dažniau ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje populiarėja nestandartiniai baldai. Daugelis savo namuose nori sukurti išskirtinį interjerą ir tam pasitelkia originalius ir nestandartinius sprendimus. Tad jeigu galvojate, kaip atnaujinti namus, verta pasidomėti nestandartinių baldų tendencijomis ir pasirinkimu.

Kokie yra nestandartiniai baldai?

Ne visi žino, kaip gali būti apibrėžiami nestandartiniai baldai. Tai nebūtinai yra rankų darbo, vienetiniai ar senoviniai baldai, kuriuos galima aptikti retuose namuose. Iš tiesų tai yra tie baldai, kurie negaminami masiškai. Tačiau jų forma ir išvaizda gali būti standartinė. Nestandartinis baldas – tai toks, kuris yra pagamintas būtent Jums, o tai reiškia, kad yra pritaikytas tik Jūsų namų erdvei. Tai apima ir baldo išmatavimus, ir formas, ir medžiagų parinkimą bei dizainą.

Kada verta rinktis nestandartinius baldus?

Tokie baldai geriausias pasirinkimas tuomet, kai reiškia sukurti namuose išskirtinį interjerą. Taip pat kai reikia apstatyti nestandartinių dydžių erdves. Pavyzdžiui, įrenginėjant mažą virtuvę, joje netilps standartinių išmatavimų virtuviniai komplektai, todėl tokiu atveju aktualu nestandartinių baldų gamyba. Taip pat ir tuomet, kai norima apstatyti neįprastai dideles erdves.

Taip pat nestandartiniai gali būti tokie, kurie pasitarnauja kuriant funkcionalius namus. Pastaruoju metu stipriai populiarėja įvairūs sprendimai, kai baldai atlieka daugiau funkcijų, pavyzdžiui, keičia savo formą, aukštį, prisitaiko prie nestandartinių erdvių ir pan.

Kokie baldų sprendimai yra populiariausi?

Pastaruoju metu Lietuvoje vienas populiariausių pasirinkimų, ieškant nestandartinių baldų, yra baldai transformeriai. Jie mūsų namuose atranda vietą įvairiose erdvėse. Pavyzdžiui, labai populiarūs stalai transformeriai, kurie keičia savo dydį. Kai namuose yra tik šeima, galima naudoti mažesnio stalo formą, o kai namuose yra svečių, išskleisti stalą į didesnį. Taip pat tokio tipo stalai pasirenkami kaip žurnaliniai stalai svetainėje.

Baldai gali keisti ne tik savo formą, bet ir aukštį. Pastaruoju metu labai populiarūs darbo stalai, keičiantys aukštį pagal poreikį. Toks stalas bus puikus pasirinkimas į vaiko ar jaunuolio kambarį. Taip pat suaugusiems šeimos nariams į darbo kambarį.

Taip pat ne ką mažiau populiarūs nestandartiniai baldai, kurie išsprendžia įvairias problemas erdvėse. Pavyzdžiui, kai reikia sukurti papildomą erdvę, pasirenkamos tam sukuriamos ir sumontuojamos stumdomos sistemos. Kai reikia taupyti vietą, atrandami sprendimai, tokie kaip spintos, kurios gali būti naudojamos kaip lovos ir pan.