Namai,  Paslaugos

Kondicionieriai namams: tinkamas jų naudojimas

Atėjus vasaros sezonui neretai susimąstome, kaip gerai būtų namuose turėti oro kondicionierių. Tačiau bandant jį įsigyti šiltuoju metu sezonu galima nusivilti, nes dažniausiai užsakymų būna labai daug ir tada reikia laukti nemažą laiko tarpą. Bet įsigijus oro kondicionierių taip pat reikia pagalvoti apie montavimo darbus, kurių, tikėtina, irgi reikės laukti nemažai. Todėl geriausias variantas prietaisą įsigyti šaltuoju metu sezonu ir turėti pakankamai žinių, kaip juos naudoti. Tad apie tai plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Dažniausiai daromos klaidos

Naudojant oro kondicionierius neretai sunku išvengti klaidų. Pagrindinė klaida, kuri pasitaiko dažniausiai yra ta, kad jo temperatūra nustatoma per žema. Ypač karštą vasaros dieną grįžus namo norisi kaip įmanoma greičiau atsigaivinti ir tuomet nustatoma žemiausia įmanoma temperatūra. Tiesa, organizmas atvėsta greičiau, bet taip rizikuojama susirgti peršalimo ligomis. Ir tuo rizikuojame, jei dažnai einame iš lauko į namus ir atvirkščiai. Dar kita klaida, kurią galime įžvelgti yra ta, kad kondicionieriai yra pastatomi ar sumontuojami netinkamose vietose, nes atsisėdę vienoje ar kitoje kambario vietoje gauname tiesiogiai pučiantį vėją. Tai organizmui irgi nėra naudinga. Todėl prieš montuojant verta pasvarstyti jo vietą, kad tiesioginis vėjas nekliudytų žmogaus.

Ilgesnis tarnavimo laikas

Norint kad kondicionieriai namams tarnautų ilgiau, būtinai juos reikia tinkamai prižiūrėti. Visada prieš jį įsigyjant vertėtų pasidomėti apie jo priežiūra, galbūt jai reikia specialaus dėmesio. Bet paprastai oro kondicionieriai yra prižiūrimi taip: reikėtų reguliariai keisti jo filtrus, bei valyti dulkes. Pagal nustatytas rekomendacijas reikėtų atlikti profilaktiškus patikrinimus, kurie leis pamatyti atsirandančius gedimus ir juos pašalinti.

Kiti naudingi patarimai

Kad turimas kondicionierius veiktų tinkamai ir tarnautų ilgą laiką, turėtumėte jį išsirinkti tinkamą jūsų namų plotui. Per silpnas išsirinktas variantas gali ne tik nesuteikti naudos, bet ir kyla rizika, kad jis greitai perdegs ar įvyks kitos problemos. Kad nepakenktumėte savo sveikatai, rinkitės optimalią temperatūrą, kad grįžus namo organizmas nepatirtų šoko. Rekomenduojama temperatūra tarp lauko ir patalpos turėtų būti ne didesnis, nei 5 laipsnių skirtumas. Jeigu namuose dažnai atsiranda pelėsis ir jį sunku išnaikinti, į pagalbą galėtumėte pasitelkti kondicionierių, kuris turi papildomą funkciją  – drėgmės surinkėją.