Sveikata

Kuo eteriniai aliejai yra naudingi žmogui ir namams?

Dauguma šiuolaikinių žmonių vis labiau įsigyja tokius produktus, kurie toleruoja natūralumą. Eteriniai aliejai tapo viena iš populiariausių prekių, kuri turi naudos ne tik žmogaus kūnui, bet ir suteikia reikiamą dvasią namuose. Eterinių aliejų pagalba galima „išvalyti“ bendrą namų aplinką ir apsaugoti žmones nuo kvėpavimo bei peršalimo ligų.

Kas yra eteriniai aliejai?

Iš įvairių augalų skysčių galima gauti eterinius aliejus. Šie yra lakūs ir labai koncentruoti, todėl šios dvi savybės leidžia juos panaudoti skirtingose sferose, kaip: sveikatos gydymui ir jos stiprinimui, grožio industrijoje, aromaterapijoje. Patys populiariausi ir plačiausiai naudojami eteriniai aliejai yra arbatmedžių, eukaliptų, pipirmėčių ir levandų.
Tam, kad būtų galima išgauti citrusinių vaisių eterinius aliejus – kiekvienas atskirai vaisius yra išspaudžiamas. Trapių gėlių eteriniai aliejai gaunami naudojant specialius natūralius tirpiklius. Mažoji Indija jums gali pasiūlyti kokybiškus ir tinkamus kiekvienam eterinius aliejus!

Kaip žinoti, kad eterinis aliejus yra kokybiškas?

Tam, kad galėtumėte suprasti, jog eterinis aliejus yra pagamintas iš kokybiškų medžiagų – apžiūrėkite jo buteliuką. Natūralūs ir kokybiški eteriniai aliejai visada supilstomi į gana mažus (5 ml) buteliukus. Šie buteliukai turi būti pagaminti iš tamsaus stiklo ir turėti specialų lašintuvą. Taip pat eterinio aliejaus apraše turi būti nurodytas augalo pavadinimas (tiek lotyniškai, tiek lietuviškai), chemotipas, kilmės šalis ir informacija apie gamintoją. Papildoma informacija laikymo ir naudojimo sąlygos, įspėjimai. Kokybiški eteriniai aliejai parduodami tik tam specializuotuose parduotuvėse, todėl geriau jų ten ir pasiieškoti.

Kurie eteriniai aliejai yra naudingi?

Jeigu norite apsisaugoti nuo peršalimo, apsaugoti savo kvėpavimo takus labai rekomenduojama naudoti arbatmedžių, eukaliptų, rozmarinų, citrinų, pipirmėčio, bergamočių, rozmarinų aliejus. Jie turi gydomųjų savybių bei leidžia atsipalaiduoti po įtemptos dienos. Tam, kad eteriniai aliejai nuolat skleistų kvapą namuose, naudojami specialūs garintuvai, todėl jums belieka tik surasti sau norimą kvapą.

Taip pat eteriniai aliejai naudojami:

  • Inhaliacijoms. Tie, kas turi elektrinį inhaliatorių gali įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus ir kvėpuoti jo skleidžiamais garais. Na, o tie, kas neturi elektrinio inhaliatoriaus viską gali padaryti su puodo ir karšto vandens pagalbą.
  • Eteriniai aliejai geba išvalyti namų orą, todėl šis būdas pasitelkiamas būtent šiam procesui. Eterinį aliejų galima užlašinti ant medžiagų skiaučių ir padėti jas skirtingose namų vietose. Tiesa, galite įsigyti ir specialias eterinių aliejų lempas ar garintuvus
  • Kelis lašus įlašinkite į karštą vonią ir joje pagulėkite bent 15 minučių. Po šios procedūros turėtumėte pajausti lengvumo jausmą krūtinės srityje. Eterinių aliejų vonios nesiūlomos tiems, kas turi odos alergijų, įdrėskimų ir žaizdų.

Kokį kvapą pasirinkti – priklauso nuo jūsų. Visi eteriniai aliejai yra naudingi sveikatai, todėl vienas ar kitas kvapas suteiks jums palengvėjimą.