Paslaugos

Lietuviams, dirbantiems Airijoje. Kaip vyksta mokesčių grąžinimo procesas Airijoje?

Airija – šalis itin patraukli Lietuvos darbuotojams dėl stiprios ekonomikos ir palyginti nedidelių pragyvenimo išlaidų. Todėl daugelis Lietuvių emigrantų renkasi darbą Airijoje. Kaip ir kiekvienoje šalyje, čia privaloma mokėti mokesčius ir juos tinkamai deklaruoti. Tačiau gera žinia yra ta, kad dalį mokesčių galite susigrąžinti per mokesčių grąžinimo procedūrą.

Mokesčių grąžinimas Airijoje dažniausiai  yra gana paprastas ir lengvai suprantamas ( tačiau ne visada, tai priklauso nuo daugybės sudedamųjų veiksnių). Pirmiausia turite užsiregistruoti kaip mokesčių mokėtojas Revenue (Airijos vyriausybės mokesčių institucijoje). Galite tai galite padaryti internetu arba atsisiųsdami reikiamas formas. Tada turėsite užpildyti mokesčių deklaraciją ir įsitikinti, kad įtraukėte visą reikiamą informaciją apie savo pajamas, išlaidas ir kitus atskaitymus.

Pateikę mokesčių deklaraciją, galite tikėtis, kad mokesčių inspekcija per kelias savaites grąžins jums sumokėtus mokesčius. Grąžinamos sumos paprastai pervedamos į jūsų banko sąskaita arba kita nurodyta mokėjimo forma. Taip pat galite pasirinkti, kad jums būtų grąžintas popierinis čekis paštu, tačiau tai ne visada įmanoma.

Kada galima susigrąžinti mokesčius?

Svarbu pažymėti, kad mokesčius galima susigrąžinti tik tuo atveju, jei per metus sumokėjote jų per daug arba jei taikomi tam tikri atskaitymai, tokie kaip labdara. Grąžinamos sumos dydis priklausys nuo jūsų apmokestinamųjų pajamų ir kitų veiksnių, pavyzdžiui, ar turite teisę gauti mokesčių lengvatas. Pavyzdžiui, jei Airijoje esate pensininkas, galite turėti teisę į mokesčių lengvatas, kurios gali sumažinti jūsų apmokestinamąsias pajamas ir grąžinti pinigus. Uždirbate labai mažas pajamas, ar esate savarankiškai dirbantis asmuo, kuris tam tikrą laiką gyveno ir dirbo Airijoje.

Ar mėginti mokesčius susigrąžinti patiems, ar tai patikėti profesionalams?

Profesionalas visais atvejais yra geriau. Specialistas, atsižvelgdamas į visus atskaitymus, kreditus ir kitus veiksnius, gali pasinaudoti jūsų informacija ir apskaičiuoti, kiek mokesčių turėtumėte susigrąžinti. Jis taip pat bus informuotas apie visus Airijos mokesčių įstatymų pakeitimus, kurie gali turėti jums įtakos. Su profesionalu galite tikėtis greičiau susigrąžinti pinigus, nes jis žino, kokius dokumentus reikia pateikti ir kaip tai padaryti. Taip išvengsite klaidų ir kitų nemalonių netikėtumų.

Kokių dokumentų gali prireikti?

Tai – mokėjimo kvitai ir pajamų įrodymai, pavyzdžiui, algalapiai arba P60 forma. Jūsų taip pat gali būti paprašyta pateikti pasą, banko sąskaitos išrašus, savarankišką veiklą įrodančius dokumentus ar kitus svarbius dokumentus. Svarbu nepasimesti, nes šis procesas gali būti gana sudėtingas. Profesionalas turės visų reikiamų žinių ir patirties, kad padėtų jums pasiekti geriausią rezultatą.