merino vilna
Namai

Merino vilnos nauda

Orams vėstant, norisi pasirūpinti jaukumu ir šiluma. Pats metas įsispirti į minkštas vilnones šlepetes ar užsimesti jaukią liemenę, geriant šiltą arbatą. Vilnos šlepetės yra nuostabus pasirinkimas ir būtent merino vilna, kuri yra daug plonesnė ir minkštesnė nei įprasta vilna. Merinosų avys ganosi Australijos ir Naujosios Zelandijos aukštumose ir nuo XII amžiaus, žmonės išmoko merinosų vilna naudoti savo reikmėms, sukurdami vieną iš švelniausių ir minkščiausių vilnos rūšių. Ši vilna gali atlaikyti temperatūrą nuo -20° C iki +35° C . Naudojant šiuolaikines verpimo technologijas ir pluošto apdorojimą, su merino vilna galima sukurti išskirtinius audinius, kurie visais atžvilgiais pranoksta tokias medžiagas kaip medvilnę ar bet kokią sintetiką. Merino vilna puikiai suderina stilių, komfortą ir našumą. Štai keli šio nuostabaus audinio privalumai :

merino vilna

Atsparumas kvapam

Merino vilna sugeria visas kvapo molekules ir išskiria jas tik plaunant. Kad ir kaip būtų karšta, visą dieną jausities žvalūs ir švarūs. Jūsų merino vilnos šlepetės neskleis jokio kvapo, kaip tai gali daryti medvilninės ar sintetinės šlepetės. Be to, merino vilnos šlepečių nereikia dažnai plauti, jos nereikalauja intensyvios priežiūros. Tokios vilnonės šlepetės, puikiai tiks žmonėm, kurių pėdos gausiai prakaituoja.

Nesiraukšlėjanti medžiaga – Merino Vilna

Dėl elastingų merino pluošto savybių, ji yra ypač atspari raukšlėms. Net išlovus merino vilną, užtenka ją tik pakabinti ir leisti natūraliai išdžiūti, nereikalaujant jokio lyginimo. Būtent dėl šios priežasties, tokie rūbai kaip merino vilnos liemenės yra nuostabus pasirinkimas, šaltiems žiemos vakarams. Toks rūbas tarnaus daugybę metų, nereikalaudamas subtilios priežiūros, merino šlepetės išlaikys savo formą, išlikdamos ilgaamžiškos.

Niežulys

Dažnai, kalbant apie vilnonius gaminius, įsivaizduojame, močiutės megztas kojines, kurios pastoviai “kanda” į pėdas, nesuteikdamos jokio komforto arba sena megztini, kuris pastoviai sukelia niežulį. Pamirškite visa tai! Merino vilnos pluoštai yra tik 17 mikronų storio. Palyginimui, žmogaus plauko storis prasideda nuo 60 iki 180 mikronų. Ką tai reiškia? Merino vilna yra lankstesnė, švelniai derinasi prie Jūsų odos ir nė trupučio neniežti. Nekalbant apie tai, kad merino vilna yra pati minkščiausia ir švelniausia vilna.

Jokios alergijos

Merino vilna daro stebuklus žmonėms su jautria oda. Tyrimai rodo, kad vilkint merino vilnos audinį, palyginant su kitais audiniais, įspūdingai sumažėja suaugusiųjų ir kūdikių egzmos simptomai. Šis hipoalergeninis pluoštas švelniai ir labia atsargiai gali išgydyti Jūsų jautrią odą. Plius, merino vilna nereikalauja intensyvių cheminių medžiagų jos ruošime ir gamybos procesde.

Atsinaujinanti ir biologiškai skaidoma medžiaga

Sintetiniai pluoštai ir medvilnė reikalauja didelio apdorojimo ir įvairiausių cheminių prieparatų pagalbos. Tačiau merino vilna gaminama iš žolės, vandens ir gryno oro. Merinoso avys, teikiančios vilną, kurios laisvai ganosi Naujosios Zelandijos ir Australijos kalvose, du kartus per metus duoda naują vilnos derlių. Taip pat, merino pluoštas natūraliai suyra dirvožemyje, kai jis pašalinamas. Toks procesas grąžins maistines medžiagas į žemę.

Patvarumas

Merino vilna yra 6 kartus stipresnė už medvilnę. Kiekvienas pluoštas gali būti sulenktas daugiau nei 20 000 kartų, nenukenčiant. Palyginimui: medvilnės audinys gali nutrūkti po 3,200 kartų. Merino vilnos audinys išliks ir tarnaus Jums ilgą laiką, išlaikydamas savo pirminę išvaizdą.

Sužinoję tiek daug nuostabių dalykų apie merino vilnos pranašumus, ko dar laukiate? Pasirūpinkite šiluma ir jaukumu jau dabar. Avalynė Tau internetinėje parduotuvėje gali rasti daugybę merino vilnos gaminių. Moteriškų ir vyriškų merino vilnos liemenių, šaltiems rudens vakarams. Minkštas kambarines moteriškas ir vyriškas merino vilnos šlepetes. Daugybę modelių ir dizainų tik čia.

Straipsnį patalpino MiestoKate komanda