Namai

Naujų pastatų statyba: kaip surasti tinkamą rangovą?

Statyba yra sudėtinga sritis, todėl organizuojant stambius projektus, labai svarbu tinkamai įvertinti, kaip viskas vyks. Darbai turi būti organizuojami taip, kad nevėluotų, o prieš prasidedant naujam etapui, būtų kokybiškai baigtas pirmasis. Šiuo aspektu statyba svarbi ne tik dėl kokybės, bet ir organizuotumo bei administravimo. Todėl labai svarbu ir tai, kokie rangovai dirba prie projekto.

Kaip ieškoti rangovų?

Su statyba Lietuvoje dirba daugybė įvairių rangovų. Vieni atlieka statybos, kiti apdailos, treti apšiltinimo darbus. Rangovų paieška yra svarbiausias dalykas, kurį reikia padaryti organizuojant statybas. Nuo rangovų priklauso, ar darbai bus atlikti tinkamai ir laiku. Todėl tinkamas pasirinkimas – labai svarbu.

Rangovų ieškoti reikėtų labai atsakingai. Statybos darbams verta rinktis tik patikimus ir savo sritį puikiai išmanančius specialistus. Internete galima rasti daug įvairių rangovų teikiamų paslaugų. Prieš pasirinkdami rangovą, įvertinkite, ar specialistai yra pasiruošę atlikti Jums reikalingus darbus. Rinkitės tik tokius, kurie jau turi patirties ties Jums reikalingomis užduotimis. Pavyzdžiui, jeigu kuriamas gamybos patalpų projektas, reikėtų rinktis rangovus, kurie yra statę kažką panašaus ir anksčiau.

Kokie rangovai bus patikimi?

Taip pat nepamirškite įvertinti, ar rangovas yra patikimas. Statybų sektoriuje pasitaiko atvejų, kai rangovai nekokybiškai atlieka darbus arba palieka statybų aikštelę tinkamai neatlikę savo užduočių. Statyba yra nepriekaištingo darbo reikalaujantis sektorius, todėl venkite nepatikimų rangovų. Jeigu matote, kad rangovas su buvusiais užsakovais teisiasi teismuose arba prie jo yra palikti neigiami atsiliepimai, patikėkite savo projekto tokiai įmonei.

Jeigu norite, kad darbai būtų atlikti kokybiškai, o rangovu galėtumėte pasitikėti, nepamirškite, kad prieš pradedant darbus, reikėtų pasirašyti sutartį. Joje svarbu aptarti visus darbus, įsipareigojimus, taip pat numatyti terminus. Tai leis Jums būti tikriems, kad darbai bus atlikti laiku. Be to, tik patikimas rangovas sutiks pasirašyti sutartį.

Kiek rangovų samdyti?

Jeigu kuriamas nedidelis ir nesudėtingas statybų projektas, tokiu atveju gali pakakti ir vieno rangovo, kuris gali atlikti visus reikalingus darbus. Visgi, jeigu vykdoma stambi statyba, kuriamas naujas daugiafunkcis pastatas ar pastatų kompleksas, reikėtų pagalvoti apie generalinį rangovą. Visiems darbams atlikti bus reikalingi skirtingi rangovai, o generalinė ranga užtikrins, kad viskas vyktų sklandžiai ir profesionaliai.