Laisvalaikis

Patarimai, kaip paruošti kaljaną

Šiais laikais sudėtinga įsivaizduoti vakarėlį be kaljano. Kaljanai ne tik pagyvina vakarėlius, bet ir suteikia svečiams galimybę atsipalaiduoti. Tačiau norint, jog kaljanas atpalaiduotų reikia nepamirškite, kad svarbiausia – tinkamas paruošimas. Kaip tai padaryti? Pateikiame kelis patarimus, kurie padės jums deramai paruošti kaljaną ir nustebinti svečius,

Nusipirkite kokybišką kaljano taurelę

Pirmas žingsnis – kaljano taurelės įsigijimas. Kaip išsirinkti taurelę, kai pasirinkimas toks platus. Kaljano paruošimas bus kur kas paprastesnis, jeigu pasidomėsite taurelėmis ir jų skirtingais tipais. Tuomet galėsite nuspręsti, kurios taurelės pagalba galėsite lengviau paruošti kaljaną. Rinkdamiesi taurelę atkreipkite dėmesį ne tik į kainą, bet ir kitus dalykus. Vienas jų – kokybė. Deja, bet netinkamai parinkta taurelė ne tik neleis tinkamai paruošti kaljano, bet ir turbūt sugadins visą vakarą. Tad skirkite šiek tiek savo dėmesio taurelių paieškai, kad pasirinktumėte tinkamiausią taurelę.

Skirkite laiko ir pasidomėkite angliukais

Kaljano paruošimas priklauso ne tik nuo taurelės, bet ir angliukų. Tad nieko nelaukite ir pradėkite rinkti jau dabar. Pasirinkti tinkamus angliukus nėra lengva, todėl negalvokite, kad pirksite pigiausius ir tinkamai paruošti kaljaną. Jeigu norite, kad kaljanas būtų su daug dūmų bei suteiktų malonų pojūtį, nebijokite pirkti šiek tiek brangesnių angliukų.

Pasidomėkite, kiek vandens pilti į kolbą

Kaljano paruošimas neapsiriboja tik taurelės ir angliukų pasirinkimu. Labai svarbu tai, kiek įpilsite vandens į kolbą. Nuo to priklauso tai, ar kaljanas bus tinkamai paruoštas. Dažniausiai patariama atkreipti dėmesį į tai, ar vanduo burbuliuoja. Jeigu matote burbuliukus, turbūt įpylėte pakankamai vandens.

Neskubėkite traukti

Kadangi kaljaną šildyti eina daugiau nei keliais būdais, nėra konkretaus laiko, kiek jį reikia palikti pastovėti. Dažniausiai tai 5-8 minutės, tačiau kartais užrunka ilgiau. Pasidomėkite, kiek būtų tiksliausia laikyti kaljaną, kol įšils pagal pasirinktą būdą. Jeigu šildote su folija, tuomet reikės neilgai palaikyti. Šildant kitais būdais palaikyti reikės ilgiau. Nebijokite palaikyti ilgiau, kadangi tokiu atveju bus daugiau dūmų. Tačiau neperlaikykite, nes tuomet bus nemalonus jausmas gerklėje.