Uncategorized

Potemės – kaip joms pasiruošti?

Įvairios potemės dažniausiai reikalingos mokyklose, kuomet ruošiamasi įvairioms įskaitoms ir kalbėjimams. Aišku, jų gali prireikti ir kitose srityse, tad kiekvienas turėtų žinoti bent jau pagrindus, kaip reikėtų joms pasiruošti. Būtent apie tai plačiau ir papasakosime šiame straipsnyje.

Jeigu yra galimybė rinktis, reikėtų rinktis pačią aiškiausią ir žinomiausią

Dažniausiai jeigu reikia ruoštis potemes, tai jas galima rinktis iš keleto variantų. Todėl sprendimo nereikėtų daryti labai skubotai. Reikėtų pagalvoti apie kiekvieną ir susidėlioti mintyse bent jau kelis faktus, ką galėčiau pasirinkta tema pasakyti. Kuo daugiau žinosite, tuo bus lengviau pasiruošti, nes nereikės ieškoti tiek daug informacijos, mokytis įvairių faktų, tad nereikės tiek savęs apsikrauti. Dažniausiai, jei viskas yra išmokstama atmintinai, labai didelė tikimybę susikirsti ir pamiršti. Tad reikia naudotis ta informacija, kuri jau yra žinoma.

Kalbos pasiruošimas

Pasirinkus sau tinkamą variantą, laikas pradėti ruoštis pačiai kalbai. Geriausias variantas, ją užsirašyti, kad visada ji būtų matoma po akimis. Jeigu kalba nebus užrašyta. Dėliojant mintis galvoje, galima praleisti svarbius faktus, nors jie jau ir bus žinomi. Turint papunkčiui surašytą kalbą, žinosite, kiek maždaug laiko viskas užtruks ir galėsite orientuotis, ar reikia paskubėti, ar galima apie tam tikrą faktą papasakoti plačiau, nes kaip žinia, laikas turi tam tikrus limitus, į kuriuos privalu tilpti.

Repeticija

Vargu, ar tik parašyta kalba gali be klaidų padėti susakyti viską, kas buvo norėta. Jeigu prieš tai nei karto nepasirepetavote, vargu ar galima tikėtis pačio geriausio balo. Taigi, net jei esate iškalbus ir manote, kad kiekvienoje gyvenimo situacijoje galite išsisukti, vis tiek nereikėtų pervertinti savo jėgų ir kalbą bent jau kelis kartus pasirepetuoti. Taip žinosite, kuriuos faktus žinote gerai, o kuriems reikėtų skirti didesnį dėmesį. Kuomet vykdoma repeticija, galite pasikviesti šeimos narį, kad jūsų paklausytų.

Jeigu trūksta idėjų

Net ir neturint didelių gebėjimų pasiruošti kalbėjimo potemei galima visai nesunkiai. Apsilankius internetinėje svetainėje https://nemoku.lt/ galite rasti daug idėjų, pavyzdžių, kaip turėtų atrodyti tinkama potemės kalba. Daugeliui įvairūs pavyzdžiai gali iš tiesų padėti, nes taip turint tam tikras gaires, galima pasiruošti ne ką prasčiau, nei kiti. Tad jeigu norite gauti pačius geriausius balus, tikrai verta apsilankyti minėtoje internetinėje svetainėje, kurioje bus galima atrasti tikrai ne vieną jums tinkantį pavyzdį.