Namai

Puošnūs indai šventiniam stalui

Ruošdamiesi šventėms, visuomet daug dėmesio skiriame kiekvienai detalei – kai pasirūpinta ir dovanomis, ir įvaizdžiu, pats metas pagalvoti apie šventinį stalą ir ant jo dedamus indus. Būtent nuo jų neretai ir priklauso galutinis rezultatas, todėl artėjant ypatingoms progoms, nusprendžiame atnaujinti jau sukauptą indų kolekciją. Visgi, jei pasirinksite žemiau aptartas stalo dekoravimo idėjas, pavyks pritaikyti ir tuos indus, kuriuos jau esate sukaupę namuose. Kaip šiemet reikėtų papuošti šventinį stalą? 

Natūralumo prisilietimas

Prieš keletą metų sparčiai išpopuliarėjusios tvarumo ir natūralumo idėjos kol kas vis dar nepraranda savo aktualumo, tad galima jas pasitelkti planuojant šventinį stalo dekorą. Jį visuomet galite papuošti šventiškais atrodančiais žalumynais, tačiau dar geriau, jei plėtodami tokią idėją, rinksitės iš natūralių medžiagų pagamintus indus. Nors toks scenarijus įmanomas ne visais atvejais, tikrai galima rasti iš medienos ar bambuko pagamintų lėkščių, kurios puikiai tiks serviravimui.

Elegantiškas žaismingumas

Jei norisi, kad šventinis stalas pernelyg nesiskirtų nuo įprastinio, tačiau turėtų savo „cinkelį“, galite pagalvoti apie kelis įdomesnius akcentus, kuriais gali tapti indai. Pavyzdžiui, įdomiai atrodys įspūdingo dydžio vyno taurės ar neįprastų formų lėkštutės. Didžiausias tokių indų privalumas tas, jog juos galėsite pritaikyti ne tik per Kalėdas – jie tiks prie bet kokio šventinio stalo. O ruošdamiesi didžiosioms metų šventėms, dekorą galite papildyti šia tematika papuoštomis vienkartinėmis servetėlėmis.

Minimalistinė prabanga

Minimalistinis stilius pastaruoju metu taip pat nestokoja populiarumo, tačiau pasitelkus jį, galima sukurti net ir pakankamai prašmatnų dekorą – tam pakaks vos kelių atspalvių. Patieskite baltą staltiesę, naudokite pilkos spalvos indus, linines servetėles ir žvakes, juodus stalo įrankius ir skaidraus stiklo taures. Toks dekoras bus puošnus, tačiau pakankamai neutralus, jog galėtų būti pritaikomas įvairioms progoms. Jei norisi sezoninių prieskonių, naudokite kankorėžius ar eglės šakeles – to pakaks, kad suformuotumėte kalėdinę nuotaiką.

Universalus paprastumas

Jei esate patenkinti savo sukaupta indų kolekcija ir apie naujus pirkinius negalvojate, galite panaudoti jau sukauptus jų komplektus ir labiau susikoncentruoti į stalo centrą. Čia galite patiesti žavų takelį, padėti kalėdinį vainiką, žvakes ar sukurti labai išskirtines kompozicijas. Naudokite lemputes, į vazas prikraukite žaisliukų, apgyvenkite visus pagrindinius šventinius simbolius – tai priklauso tik nuo Jūsų fantazijos ir kūrybiškumo. Kai stalo centre bus tokia unikali puošmena, niekas net nepagalvos apie indus, kurie yra naudojami.

Rinkitės standartines Kalėdų spalvas

Raudona, mėlyna, auksinė, žali, sidabriniai atspalviai – be visų jų neįsivaizduotume gražiausių metų švenčių, tad į tokias spalvas reikėtų atsižvelgti ir tuomet, kai planuosite šventinį stalo dekorą. Žinoma, siekiant sukurti harmoningą aplinką, visų jų panaudoti nepavyks, tačiau daugelis spalvų puikiai derės tarpusavyje. Tarp jų galima įtraukti ir juodus indus: jei juos derinsite su auksiniais įrankiais ar raudonos spalvos servetėlėmis, tokiam dekorui tikrai nepritrūks šventiškumo.

Šventiškai papuošti indai

Dabar prekyboje netrūksta indų, kurie iš karto yra puošiami kalėdiniais simboliais – dažniausiai tai yra puodeliai ar lėkštutės, tačiau galima surasti ir kitų variantų. Pasirinkus juos, bus lengva suformuoti puošnią stalo išvaizdą: tereikės pasistengti, kad visi tokie elementai derėtų tarpusavyje. Žinoma, tokius indus galėsime ištraukti tik per gražiausias metų šventes, tačiau tikėtina, kad puodelius mielai panaudosime ir tuomet, kai užklups nostalgiškas jų ilgesys.

Tarp visų šių idėjų tikrai surasite bent kelias, kurios Jums patiems atrodo žavingai – būtent toks ir turėtų būti pagrindinis tikslas. Jei visgi prireiks papildyti sukauptų indų kolekciją, platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.