IT

SEO pradmenys

SEO paslaugos reikalauja tam tikrų žinių ir patirties. Netinkamas SEO darbas gali turėti priešingą efektą ir pabloginti svetainės matomumą organinėje Google paieškoje. Tinkamai atlikdami SEO, įgysite pranašumą prieš konkuruojančias svetaines ir sulauksite tikslinio srauto į savo svetainę. Interneto svetainės, esančios pirmajame Google puslapyje, potencialiems lankytojams atrodo patikimos. Daugiau nei 85 procentai interneto lankytojų pirmame puslapyje paspaudžia natūralių paieškos svetainių rezultatus. Ir tik penktadalis žmonių eina į antrą, trečią ar tolimesnius puslapius. Net buvimas pirmame „Google“ puslapyje keičia jūsų svetainės poziciją. Tarkime, gali būti skirtumas tarp pirmos ir devintos vietos – du ar tris kartus. Konkretus pavyzdys: kliento internetinė parduotuvė Google paieškoje užėmė 9 vietą ir sulaukdavo vidutiniškai 150 lankytojų per dieną. Tinkamai optimizavus SEO, svetainė užima antrą vietą pagal konkrečią raktažodžio frazę, o jų srautas išaugo tris kartus iki beveik 500 lankytojų per dieną. Visi srauto duomenys buvo sekami Google Analytics platformoje.

Pažvelkime į SEO paslaugų pagrindus, kuriuos rekomenduojama atlikti pirmiausia.

Raktinių žodžių patikrinimas

Įsitikinkite, kad svetainėje naudojami tinkami prekės ir paslaugos raktiniai žodžiai. Turėtų būti naudojami tie, kurie turi daugiausia paieškų Google.com. Taip pat galite patikrinti raktinių žodžių sinonimus. Tarkime, kad jūsų svetainėje naudojamas raktinis žodis „reklama“. Tada būtų naudinga patikrinti, kiek Google.com ieško sinonimų „reklama internete“, „reklamos agentūra“, „reklamos agentūra“, „reklamos agentūra“, „reklamos leidyba“ ir panašiai. Svetainės struktūroje geriausia naudoti raktinius žodžius, kurie turi daugiausia paieškų ir yra labiausiai panašūs į jūsų teikiamas paslaugas.

Meta duomenų sutvarkymas

Svarbiausi metaduomenys yra meta pavadinimas, meta aprašymas, meta raktažodžiai. Jie apibūdina patį puslapį, kuriame yra. Remdamiesi metaduomenimis, „Google“ robotai supranta, apie ką tas puslapis. Meta pavadinimai turi būti 65–80 simbolių ilgio, o metaaprašai – 120–160 kompiuterinių simbolių.

Vidinių puslapių aprašymas

Kiekviename atitinkamame puslapyje, kuriame norite reklamuoti pagrindines frazes, turi būti tekstiniai aprašymai. Jeigu tai „reklama“, reikėtų aprašyti, su kokia reklama dirbate, kokie reklamos kanalai, išskirtinumas, subtilybės. Tekstas taip pat naudingas norint suprasti jūsų svetainę. Segmentuokite tekstą pagal antraštes, kaip nurodyta šiame straipsnyje. Taip žmonėms bus lengviau skaityti tekstą. Atminkite, kad kai kurie lankytojai paprastai skaito tik antraštes. Jie turi būti informatyvūs, patrauklūs, lengvai suprantami.

Svetainių nuorodų voratinklis

Naudokite vidines nuorodas, kad būtų lengviau naršyti internetinėje parduotuvėje. „Google Analytics“ stebi jūsų svetainės lankytojų elgseną ir mato, kiek vidinių puslapių kiekvienas lankytojas peržiūri, kiek laiko užtrunka likti jūsų puslapyje ir kokių veiksmų jie ten imasi. Taigi šis kriterijus yra svarbus iš SEO pusės. Jei lankytojai nenaršo ir parduotuvėje praleidžia mažiau nei minutę, gali būti sunku gauti aukštą reitingą „Google“. Sugeneruokite didžiausią svarbiausių URL nuorodų skaičių. Jei tai padarysite, paieškos algoritmas supras, kad šie URL yra svarbūs.

Atgalinės nuorodos socialinėje medijoje

Jei to dar nepadarėte, sukurkite savo prekės ženklo socialinių tinklų verslo profilius Facebook, Instagram, Lindeine, Twitter. Savo verslo aprašymus ir nuorodas į savo svetainę galite skelbti socialiniuose tinkluose nemokamai. Socialiniai tinklai turi aukštus reitingus SEO pusėje ir turėti juose nuorodas yra vertinga. Tokios nuorodų paieškos sistemos laikomos patikimomis ir vertingomis. Tai taip pat gali būti būdas pritraukti į savo puslapį naujų lankytojų, kurie apie jus dar nežino.

Užkrovimo greičio optimizavimas

Google Search Console galite patikrinti savo puslapio įkėlimo greitį bei kliūtis, kurios lėtina įkėlimą. Pateikite šių klaidų sąrašą savo programuotojams, kad jie juos ištaisytų. Jas sutvarkius puslapis bus įkeltas greičiau ir nebus nuvertintas paieškos sistemų.

Straipsnis yra paruoštas pagal SEO agentūros Digital Star pateiktą informaciją. Platesnės informacijos apie SEO paslaugas rasite DS svetainėje.