Verslas

SEO: savarankiškai ar su specialisto pagalba?

Paieškos variklių optimizavimas, arba sutrumpintai “SEO”, yra procesas, kurio metu gerinamas svetainės matomumas ir reitingas tokiose paieškos sistemose , šiuo atveju “Google”. SEO tikslas – padidinti “organinį” arba “neapmokamą” svetainės lankomumą, kitaip tariant, pasiekti, kad žmonės rastų ir lankytųsi svetainėje nemokėdami už reklamą. Jei jus domina SEO paslaugos, tačiau dvejojate ar jas užsisakyti – šis straipsnis padės apsispręsti.

Atsižvelgiant į SEO svarbą šiuolaikiniame skaitmeniniame pasaulyje, nenuostabu, kad daugelis žmonių nori patys išbandyti savo jėgas. Juk jei galite sutaupyti pinigų ką nors darydami patys, kodėl gi nepabandžius? Šiame tinklaraščio įraše nagrinėsime tinklapių optimizavimo savo jėgomis privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte priimti pagrįstą sprendimą, ar savarankiškas SEO optimizavimas tinka jums ir jūsų verslui.

SEO optimizavimo savo jėgomis privalumai

  • Pradėkime nuo teigiamų savarankiško SEO aspektų. Akivaizdžiausias privalumas yra išlaidų taupymas. Jei nuspręsite patys atlikti SEO, o ne samdyti profesionalią agentūrą ar konsultantą, akivaizdu, kad sutaupysite išlaidų. Tiesa, gali tekti investuoti į tam tikras priemones ir išteklius (apie tai kalbėsime vėliau), tačiau apskritai greičiausiai sutaupysite pinigų.
  • Be to, kad sutaupysite pinigų, dar vienas savarankiško optimizavimo privalumas yra tas, kad galėsite labiau kontroliuoti procesą ir rezultatus. Kai patys esate atsakingi už savo SEO pastangas, galite greičiau įgyvendinti pakeitimus ir iš karto pamatyti rezultatus. Tai gali labai džiuginti ir motyvuoti – visada malonu matyti, kad jūsų darbo vaisiai atsiperka!

Tap pat, savarankiškas SEO optimizavimas taip pat gali būti puikus būdas daugiau sužinoti apie skaitmeninę rinkodarą ir interneto svetainių kūrimą. Jei dar nesate gerai susipažinę su šiomis sritimis, savarankiškas  optimizavimas privers jus greitai įgyti naujų įgūdžių ir žinių. Tai ne tik padės jums geriau pasiruošti tvarkyti savo svetainės SEO ateityje, bet ir gali atverti naujų karjeros galimybių.

Savarankiško SEO optimizavimo trūkumai

  • Pirmasis ir svarbiausias iš jų – laiko sąnaudos. Išmokti viską, ką reikia žinoti apie SEO, o paskui iš tikrųjų įgyvendinti veiksmingas strategijas gali užtrukti daug laiko – laiko, kurį galėtumėte skirti kitiems verslo valdymo aspektams. Jei laikas jums brangus (o kas iš tikrųjų taip nesijaučia?), savarankiškas būdas  gali būti ne pats geriausias jūsų ribotų išteklių panaudojimas.
  • Taip pat galite padaryti klaidų. Pavyzdžiui, jei nežinote nuolat besikeičiančių “Google” algoritmų, galite netyčia imtis “neleistinų juodųjų metodų”  praktikos, dėl kurios “Google” nubaus jūsų svetainę. Tai gali pakenkti jūsų svetainės reitingui ir matomumui, o tai ištaisyti gali būti labai sudėtinga (ir užimti daug laiko)
  • Dar vienas savarankiško SEO trūkumas yra tai, kad tai gali būti šiek tiek “visų galų meistras, bet ne profesionalas” scenarijus. Kitaip tariant, galite išmokti pakankamai apie SEO, kad jums pavyktų, bet tikriausiai nebūsite ekspertas. Tai reiškia, kad negalėsite pasinaudoti kai kuriomis pažangesnėmis ar sudėtingesnėmis strategijomis, kurios iš tikrųjų galėtų Jums padėti.