Sveikata

Širdies tyrimas – vienintelis būdas išgelbėti sveikatą

Kaip žinia, širdis yra svarbiausias kūno organas, kurio pagalba tinkamai veikia visas likęs organizmas. Jei jos darbas sustreikuoja, iš karto tai pajuntame ir nedvejodami kreipiamės į specialistus. Užtikrinti tinkamą širdies ritmą yra būtinybė, nes kitu atveju, jei nebus imtasi reikiamų veiksmų, gali būti didelių problemų ateityje. Reguliariai tinkantis jos darbą turėtų tiek jauni, tiek ir vyresnio amžiau žmonės. Užkirsti kelią atsirandančioms širdies ligoms yra būtina.

Kas kiek laiko pravartu atlikti širdies tyrimą?

Atlikti širdies tyrimą reikėtų ne rečiau nei kas 2 metus. Toks laiko tarpas yra tinkamas norint pastebėti širdies sutrikimus ir užkirsti kelią gresiančioms ligoms. Žinoma, jei anksčiau jau turėjote problemų su šiuo organu, tai galbūt tyrimai reikalingi ir dažniau. Šiuo klausimu reikėtų tartis su gydytoju. Ir jeigu širdies srityje pajutote pakitimus ar ją ima dažniau permušinėti, niekada nereikia laukti ilgesnio laiko ir reikėtų atlikti širdies tyrimą iš karto.

Ar tik rūkymas gali pakenkti širdžiai?

Kaip žinia, vienas iš labiausiai kenksmingų medžiagų visam organizmui ir kartu širdžiai yra rūkymas, gaunamas didelis nikotino kiekis gali neigiamai veikti visus organus ir po truputį juos naikinti, taip sukeldamas įvairias ligas. Kai kurie žmonės mano, kad pakeitus įprastas cigaretes elektroninėmis – sumažinsime riziką susirgti širdies ligomis. Tačiau tai yra tik mitas. Elektroninės cigaretės taip pat yra labai kenksmingos. Kiti dalykai, kurie gali pakenkti širdžiai yra turimas antsvoris, didelis kiekis patiriamo streso ar negydomas aukštas kraujo spaudimas. Žinoma, nemaža dalis ligų atsiranda ir nuo amžiaus. Senstant, organizmas ne taip kokybiškai atlieka visas funkcijas ir nuo to gali sustreikuoti širdis. Vyresnio amžiaus žmonėms reikėtų aktyviau tikrintis savo sveikatą ir atlikti širdies tyrimus dažniau.

Patarimai, kurie padės išlaikyti sveiką širdies veiklą kaip įmanoma ilgiau

Kad išvengti širdies ligų ir jas atitolinti, gydytojai rekomenduoja:

  1. Gyventi kaip įmanoma sveikesnį gyvenimą;
  2. Tinkamai maitintis;
  3. Atsisakyti žalingų įpročių;
  4. Sportuoti, tačiau jis neturėtų būti labai varginantis.

Širdies stiprinimui rekomenduojamos šios sporto šakos – ramus plaukiojimas, slidinėjimas, gimnastika ir kitos panašios sporto šakos.

Požymiai, kurie parodo, kad laikas atlikti širdies tyrimą

Jeigu ir stengiatės gyventi sveikai, neturite žalingų įpročių ir dažnai sportuojate, bet pajutus suprastėjusi širdies darbą, kuo skubiau reikia kreiptis pagalbos į specialistus. Jeigu jaučiate sunkumą širdies dalyje, sunkiau kvėpuoti, jos ritmas tampa nereguliarus – reikėtų nieko nelaukti. Kuo anksčiau kreipsitės pagalbos, tuo daugiau specialistai turės laiko padėti išgelbėti gyvybę. Be to, jei gan dažnai jaučiate dūrius širdies srityje, tai taip pat gali būti rimtos ligos požymis. Tad reguliariai atliekami širdies tyrimai ir greitas kreipimasis į gydytojus gali padėti išvengti rimtų širdies problemų ligų.

Užsiregistruokite širdies tyrimui Unavitoje.