Sveikata

Skrandžio mažinimo operacija – būdas atsikratyti nereikalingų kilogramų

Dažniausiai į savo išvaizdą žiūrime kritiškai ir visuomet norime patobulinti savo kūno linijas. Viena renkasi sporto klubą, kiti propaguoją sveiką mitybą, atsisakydami tam tikrų maisto produktų, dar kiti – laikosi dietos, kad kaip įmanoma greičiau galėtų numesti nereikalingus kilogramus. Tačiau kartais atsitinka ir tai, kad visi išvardinti dalykai panaikintų kūno pertekliaus negali ir tuomet reikalinga gydytoju pagalba, kurie gali atlikti skrandžio mažinimo operaciją.

Kada pradėti galvoti apie skrandžio mažinimo operaciją?

Pirmiausia verta paminėti, kad šį procedūra nėra pagerinti estetinį grožį. Tai yra gan rimtas procesas, kurio metu pasirinktu būdu yra mažinamas skrandis. Jei kamuoja didelis antsvoris, kuris ilgainiui tampa našta, pradeda darytis sunku judėti, eiti ir netgi atsisėsti, o kiti svorio metimo būdai neduoda jokios naudos – tuomet galima pradėti mąstyti apie tai. Žinoma, kad didelis antsvoris gali tapti ne tik didelė našta, bet ir įvairių ligų atsiradimu, kurios gali komplikuotis ir tapti pavoju gyvybei. Svarbu žinoti ir tai, kad atlikus šią operaciją, reikės šiek tiek keisti savo mitybos įpročius, pradėti daugiau judėti, kad svoris pradėtų mažėti ir negrįžtų į senas vėžias.

Mityba, po skrandžio mažinimo operacijos

Skrandžio mažinimo operacija yra kelias į naują gyvenimą pamažu mažinant svorį ir taip atrandant naują gyvenimo kokybę. Tačiau, jei liksite prie senų mitybos įpročių, laikui bėgant, vargu, ar matysite teigiamus rezultatus. Žinoma, pradžioje svoris kris, nes automatiškai valgysite mažiau, bet vėliau, organizmas pripranta prie tokio maisto kiekio ir svoris vėl gali pradėti augti. Tad atlikus šią operaciją rekomenduojama valgyti produktus, kuriuose yra daug baltymų, svarbu paminėti, kad baltymai, esantys maisto produktuose, turėtų būti sveiki. Juos taip pat galima rinktis vakarienei. Tokie maisto produktai neapkrauna skrandžio, tačiau yra juntamas sotumo jausmas. Kita produktų grupė yra riebalai. Jokiu būdu negalima jų atsisakyti, nes žmogaus kūnui jie yra reikalingi. Aišku, labai svarbu atsirinkti geruosius riebalus, kurie nekenktų sveikatai. Gerieji riebalai yra sviestas, alyvuogių ar kanapių apliejus. Tokiais riebalais galite pagardinti patiekalus ar gaminti užpilus. Kita grupė, kurios nereikėtų atsisakyti yra angliavandeniai. Bet juos reikia rinktis tokius, kurie yra lengvai virškinami. Ir paskutinis patarimas mitybos klausimu būtų, kasdien suvalgyti bent po kelis šaukštus daržovių, kurios turi daug vitaminų ir papildo žmogaus organizmą naudingomis medžiagomis.

Įdomūs faktai apie skrandžio mažinimo operaciją

Neretas mano, kad atlikus skrandžio mažinimo operaciją bus galima valgyti tik košes. Tačiau tai yra netiesa, laikui bėgant galėsite valgyti beveik viską, tik, žinoma, su saiku. Tokios operacijos gali būti atliekamos ne visiems žmonėms. Pretenduoti į šią operaciją galima kada kūno KMI yra didesnis nei 35. Palyginus su kitomis operacijomis, ši laikoma viena iš mažiausiai rizikingų. Be to, tai yra viena iš procedūrų, po kurios komplikacijos tikimybė yra labai maža.