Namai

Svarbiausi robotų dulkių siurblių privalumai ir trūkumai

Robotai dulkių siurbliai pastaraisiais metais tampa vis populiaresni. Jie yra idealus sprendimas tiems, kurie neturi laiko reguliariai valyti, arba tiems, kurie nori šiek tiek papildomos pagalbos atliekant valymo darbus. Tačiau kokiomis tiksliai savybėmis pasižymi šie robotai dulkių siurbliai? Kokių privalumų ir trūkumų jie turi? Apžvelkime.

Kaip veikia dulkių siurbliai robotai?

Robotai dulkių siurbliai naudoja jutiklius ir algoritmus, kad aptiktų purvą, šiukšles ir kliūtis aplink juos. Jie sudaro valomos teritorijos žemėlapį ir tada savarankiškai juda, siurbiai, kai važiuoja. Dauguma robotų dulkių siurblių taip pat turi planavimo funkciją, kuri leidžia nustatyti laiką, kada norite, kad robotas dulkių siurblys veiktų automatiškai. Tai ypač naudinga, jei norite, kad grindys būtų švarios prieš ateinant svečiams, arba jei tiesiog neturite laiko kasdien savarankiškai siurbti.

Robotų dulkių siurblių privalumai

Pagrindinis robotų dulkių siurblių privalumas – patogumas. Galite nustatyti, kad robotas valytų, kol esate darbe, miegate arba darote ką nors kita – nebereikia kas antrą dieną traukti dulkių siurblio. Be to, dulkių siurbliuose-robotuose dažnai būna įdiegta purvo aptikimo technologija, padedanti aptikti labiau užterštas vietas, kad jie galėtų kruopščiau jas išvalyti. Galime pabrėžti, jog daugelis modelių dabar turi “Wi-Fi” ryšį, o tai reiškia, kad prietaisą galite valdyti nuotoliniu būdu iš savo išmaniojo telefono ar kito įrenginio – puikus būdas palaikyti ryšį net ir būnant toli nuo namų!

Robotų dulkių siurblių trūkumai

Kaip ir bet kas kitas, taip ir robotai dulkių siurbliai turi tam tikrų trūkumų. Pirma, dauguma modelių negali lipti laiptais, todėl, jei jūsų namai yra daugiaaukščiai, tai gali būti problema (nors kai kurie aukščiausios klasės modeliai turi laipiojimo laiptais funkciją). Be to, gali kilti problemų dėl baterijos veikimo laiko, nes daugumą robotų reikia įkrauti maždaug po dviejų valandų naudojimo (nors yra modelių, kurių baterija veikia ilgiau). Galiausiai, dar vienas veiksnys yra kaina: dauguma robotų dulkių siurblių kainuoja brangiau nei tradiciniai stacionarūs dulkių siurbliai, nors tai kompensuoja patogumas ir paprastas naudojimas.

Išvados

Apskritai, robotai dulkių siurbliai turi daug privalumų, palyginti su tradiciniais dulkių siurbliais, ypač dėl patogumo. Tačiau yra ir trūkumų, pavyzdžiui, ribotas akumuliatoriaus veikimo laikas ir didesnė kaina, į kuriuos reikėtų atsižvelgti prieš priimant sprendimą dėl pirkimo. Galiausiai, jei ieškote automatizuoto būdo, kaip palaikyti švarias grindis, kad nereikėtų nuolat traukti seno stacionaraus dulkių siurblio – robotai dulkių siurbliai gali būti tai, ko jums reikia!