Paslaugos

Teisingas sąkandis po implantavimo procedūros

Normalu, jeigu kalbant apie neteisingą dantų sąkandį pirmiausiai kyla mintis: „Ką turite omenyje? mano sąkandis normalus.“. Didelė tikimybė, kad esate girdėję apie pačią sąvoką, bet ar žinojote, kad yra net keli netaisyklingų sąkandžio tipai ir dantų implantavimas tam gali turėti reikšmingos įtakos?

 

Taisyklingo sąkandžio esmė

Sąkandis gali būti laikomas taisyklingu, jeigu užtikrinami trys kriterijai:

1) nejaučiamas skausmas;

2) dantys išsidėstę simetriškai, tiesia linija;

3) liežuvis patogioje padėtyje.

Neturėtumėte jausti skausmo. Jei šiek tiek skauda žandikaulį arba aplink žandikaulį esančius raumenis, tai gali būti netinkamo sukandimo požymis.

Jei jūsų dantys yra išdėstyti vienas su kitu ir yra simetriški viršutinėje ir apatinėje žandikaulio linijoje, tai yra geras ženklas, kad jūsų sąkandis yra sveikas. Jūsų dantys buvo sukurti taip, kad atsvertų vienas kito jėgą, pagalvokite apie juos kaip į mašinos krumpliaračius. Jei viena pavara išjungta, tai gali sukelti problemų visai mašinai.

Kramtymas yra stipriai fiziškai veikianti veikla. Jei burnoje dantų padėtys žandikauliuose nesutampa, jėga bus nukreipta jūsų žandikauliui ir dantims, o ne kramtomam maistui.

Jūsų liežuvis gali būti puikius gero / blogo sąkandžio indikatorius. Jei jūsų sąkandis nesutampa, yra didelė tikimybė, kad liežuvis gali būti randuotas arba įskilęs šonuose, o tai gali sukelti opeles, kurios gali padidinti infekcijos riziką.

 

Dantų implantavimo įtaka sąkandžio formavimesi

Vieno danties implantai yra vis populiaresnis pavienių dantų keitimo būdas. Nors augimo poveikis vaikų implantams buvo gerai dokumentuotas, suaugusiesiems būdingi pokyčiai nebuvo tirti vieno danties implantų atžvilgiu. Daroma prielaida, kad suaugę žmonės yra stabilūs ir nesikeičia, tačiau pastarųjų kelerių metų tyrimai parodė, kad suaugę žmonės keičiasi senstant, o suaugusieji auga. Suaugusiųjų pokyčiai vyksta per dešimtmečius, o ne taip greitai, kaip pastebima vaikams. Senėjimo pokyčiai lengvai pastebimi minkštuosiuose veido audiniuose ir sukelia dramatiškus pokyčius. Žandikaulių ir dantų pokyčiai atsiranda dėl nuolatinio, lėto augimo, priešingai nei minkštųjų audinių senėjimo poveikis. Augimo pokyčiai atsiranda lankuose, todėl laikui bėgant dantys keičiasi tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, taip pat jų išlygiavime. Dėl šių dantų pakitimų gali trūkti vertikalaus sąkandžio arba netinkamai padėti šalia esantys natūralūs dantys, palyginti su implanto vainikėliu. Gydytojams gali būti patariama stebėti šiuos pokyčius ir apie juos pranešti bei įspėti pacientus, kad per implanto vainikėlio tarnavimo laiką gali atsirasti pokyčių. Šiems pokyčiams gali prireikti priežiūros koregavimo arba galimo implanto vainiko perdarymo dėl suaugusiųjų augimo, nusidėvėjimo ar estetinių senėjimo pokyčių.