Nėštumo metu labai svarbu rūpintis sveikata. Būsima mama turėtų prisižiūrėti ką valgo, šiek tiek sulėtinti gyvenimo tempą, bei būti atsargesnė visose gyvenimo situacijose. Tačiau šiuo laikotarpiu ne tik svarbu būsimosios mamos sveikata, bet ir jos organizme užsimezgusios naujos gyvybės būklė. Stebėti vaisiaus pakitimus, kaip jis bręsta, formuojasi ir auga galima vieninteliu būdu, tai ultragarsiniu tyrimu.
Kada nėščiosioms atliekamas ultragarsinis tyrimas?
Dažniausiai šis tyrimas per visą nėštumo laikotarpį atliekamas du kartus. Pirmasis kartas būna apie 12 savaitę. Tuomet gydytojas dažniausiai nustato kiek vaisių užsimezgė gimdoje, kur yra prisitvirtinusi placenta, gali pamatuoti vaisių. Jeigu nenustatys kitų pakitimų ir papildomai šios procedūros atlikti nereikės, kitas ultragarsinis tyrimas bus atliekamas apie 19 nėštumo savaitę. Šiuo laikotarpiu vaisius jau yra didesnis, todėl atliekamas išsamesnis tyrimas. Žiūrima kaip formuojasi vaisiaus galūnės, stebima širdis, smegenys. Šiuo laikotarpiu galima pasakyti, kokia bus jo lytis.
Ką galima nustatyti ultragarsiniu tyrimu?
Šis tyrimas yra vienas iš pagrindinių, kuris per nėštumo laikotarpį atliekamas net po kelis kartus. Šiuo būdu galima matyti kaip vystosi vaikas, matyti kokia bus lytis ir dar daugelį dalykų. Ultragarsiniai tyrimai taip pat gali parodyti ir kitus, nemalonius dalykus, gali aptikti vaiko apsigimimus, nesivystančias galūnes ir kt. Ultragarso tyrimu taip pat galima išmatuoti vandenų kiekį. Tad šiuo laikotarpiu labai svarbu reguliariai lankytis pas prižiūrintį gydytoją ir paskirtu laiku daryti ultragarsinį tyrimą, kuris tam tikroje nėštumo stadijoje gali parodyti įvairias problemas, kurios laiku pastebėtos gali būti ištaisytos.
Ar šis tyrimas niekada neklysta?
Kaip ir kiekvienoje situacijoje visko užtikrinti šimtu procentų nėra galimybės, taip pat yra ir su ultragarsiniais tyrimais. Kartais nepamatyti vieno ar kito dalyko galima ne dėl netinkamo aparato, bet dėl kitų veiksnių, tokių kaip moters per didelio svorio ar nėštumas yra daugiavaikis. Tai gali lemti, kad šiuo tyrimu nebus viskas pasakyta idealiai. Bet tokios situacijos atsitinka labai retai, nes technologijos tobulėja ir vis bandoma kuo tiksliau įsigilinti į kiekvieną situaciją, kad rezultatas būtų kaip įmanoma geresnis.
Kaip pasiruošti ultragarsiniam tyrimui?
Ultragarsiniai tyrimai nėštumo metu papildomo pasiruošimo nereikalauja. Nėščiajai tiesiog paskirtu laiku reikia atvykti į ligoninę. Daugiau viską atliks prižiūrintis gydytojas. Šis tyrimas neužtruks labai ilgai ir jis nesukels didesnių nepatogumų.
Kitoks ultragarsinis tyrimas
Kadangi technologijos žengia pirmyn, tai ir nėštumo stebėjimas gali būti modernesnis. Jei nepakanka paprasto ultragarsinio tyrimo, tuomet gali būti atliekami ir 3D arba 4D ultragarsiniai tyrimai. Jie dažniausiai atliekami tada, kai įtariama vaisiaus patologija. Toks tyrimas gali išsamiau pateikti vaizdą iš visų pusių ir taip patvirtinti arba paneigti įtariamą patologiją.
Profesionalūs tyrimai Vilniuje Osteomedika