Vaikų emocinė sveikata yra tiek pat svarbi, kiek ir fizinė. Iš tiesų abi jos yra stipriai susijusios, kas reiškia, jog jei bus sutrikusi emocinė sveikata, taip pat bus paveikta ir fizinė bei atvirkščiai. Tad, norint sustiprinti vaiko emocinę gerovę, pateiksime keletą būdų, kas galėtų padėti tai pasiekti.
Kalbėkitės su vaiku bei jo išklausykite
Tėveliams rekomenduojama kasdien skirti laiko pašnekesiams su savo vaiku. Pokalbio temos gali būti labai įvairios – paklauskite vaiko apie jo dieną, ką naujo pamatė ar patyrė, pasikalbėkite apie mėgstamiausius ar nemėgstamiausius dalykus jo gyvenime. Svarbiausia pašnekesių metu tinkamai išklausykite mažojo ir jo nepertraukinėkite, kadangi taip leisite jiems pasijausti suprastiems bei mylimiems, o dar ir įnešite daugiau pasitikėjimo į jūsų tarpusavio santykius.
Mokykite vaiką nebijoti klaidų
Klaidos leidžia mums mokytis ir tobulėti, todėl suklydus jokiu būdu netaikykite vaikui bausmių. Vietoje to leiskite jam suprasti, jog klysta visi, ir skyrus šiek tiek laiko visa tai galima nesunkiai ištaisyti. Žinoma, labai svarbu, jog vaiko laisvas laikas būtų išdėliotas proporcingai – jo turi užtekti tiek sunkesnių dalykų mokymuisi, tiek ir mėgstamoms veikloms, kurios jam gerai sekasi, kadangi tik tokiu būdu vaikas jaus pasitikėjimą savimi.
Atkreipkite dėmesį, kaip vaikas elgiasi namuose ir už jų ribų
Jei vaikas dažnai elgiasi netinkamai ar patenka į tam tikrą bėdą, gali būti, jog jam sunku emociškai. Kai kurie vaikai apie savo problemas yra linkę pranešti ne žodžiais, o veiksmais. Būtent dėl to vietoje griežtų bausmių geriau vaikui suteikite emocinę paramą, pasikalbėkite su juo bei pabandykite sužinoti, kodėl jis vienaip ar kitaip elgiasi.
Leiskite vaikui suprasti, jog visos patiriamos emocijos yra normalu
Siekiant sustiprinti vaikų emocinę sveikatą, reikėtų nepamiršti lavinti jų emocinį intelektą. Mokykite vaiką atpažinti emocijas bei jas apibūdinti. Labai svarbu, jog vaikas suprastų, kad visi kylantys jausmai yra normalūs ir įprasti žmogui, todėl nereikia jų gėdytis ar priimti juos kaip neigiamus. Net ir jausdamas pyktį su laiku vaikas gali gauti iš to naudą, jei mokės tinkamai įvardinti priežastis, dėl ko jis kyla, bei su jomis susitvarkyti. Emocijų atpažinimas ir pripažinimas leidžia greičiau rasti problemos sprendimą stresinėse situacijose. Būtent dėl to Gedimino miesto privatus darželis didelį dėmesį skiria vaikų emocinio intelekto lavinimui. Jei ir jums tai atrodo svarbu, galite plačiau pasidomėti šio darželio vertybėmis bei taikomais ugdymo metodais.