IT

Viskas, ką reikia žinoti, renkantis planšetę

Planšečių populiarumas neblėsta, tad galime džiaugtis rinkoje atsirandančiais naujais modeliais, kurie kaskart pavergia simpatijas funkcijų gausa, patogumu, sklandžiu veikimu ir, žinoma, patraukliu dizainu. Ypač daug pirkėjų simpatijų pelno Apple, Lenovo, Samsung planšetės ir kitos. Jei dabar žvalgotės būtent tokio įrenginio, pateikiame kelis aspektus, kuriuos būtinai rekomenduojame įvertinti.

Planšetės dydis

Dydį rinkitės atsižvelgdami į tai, kur planšete naudositės, kaip ją transportuosite. Pavyzdžiui, jei nešitės rankinėje ar lagaminėlyje, pamatuokite, kiek vietos jai turite. Taip pat pasirinkimą gali lemti ir planšetės paskirtis, pavyzdžiui, darbui paprastai užtenka 7–8 colių įstrižainės, tačiau jei dirbate su grafika ar atliekate panašias užduotis, mėgstate žiūrėti filmus, rengiate seminarus, tai didesnis ekranas bus patogiau.

Raiška

Neabejotinai reikia įvertinti ir raiškos parametrus. Kuo raiška didesnė, tuo tiksliau ir ryškiau atkuriama vaizdinė informacija. Šiuo atveju taip pat jei dirbate su dizaino užduotimis, žiūrite filmus, redaguojate nuotraukas ir pan., tai reikėtų dairytis planšetės, pasižyminčios kuo aukštesne vaizdo kokybe. Žinoma, toks parametras džiugins ir kitus naudotojus, bet įvertinkite, jog aukštesnė raiška yra susijusi su didesne įrenginio kaina.

Baterijos talpa

Jei planšete naudositės daug, visur nešitės su savimi ir norite, kad ji kuo ilgiau veiktų vienu įkrovimu, verta prioritetą teikti kuo talpesnei baterijai – šiuo atveju tai turėtų būti ne mažiau kaip 3 200 mAh. Verta paminėti, kad kuo didesnis planšetės ekranas, tuo daugiau energijos jai reikės. Tad įvertinkite savo prioritetus besirinkdami.

Dizainas

Neapsiribokime vien tik techniniais parametrais – juk planšetė neretai tampa ir įvaizdžio akcentu, todėl nenumokite ranka į jos dizainą. Jei prietaisą naudosite darbui, nešitės į susitikimus, konferencijas ir pan., ji turėtų būti reprezentatyvi, stilinga. Šiuos kriterijus atitiks plonos, eleganciją demonstruojančios planšetės.