Sveikata

4 ženklai, kurie rodo, jog vaikas mokykloje jaučiasi laimingas

Ar jūsų vaikas mokykloje jaučiasi laimingas? Atsakyti į šį klausimą daugeliui tėvelių gali būti kiek sudėtinga. Vaiko gera savijauta mokykloje yra būtina, kadangi teigiama patirti joje gali daryti išties didelę įtaką ne tik pažymiams, bet ir jo ateičiai. Tad, kad būtų paprasčiau suprasti, čia pateiksime pagrindinius ženklus, kurie įprastai parodo, jog vaikas mokykloje yra laimingas. 

Vaikas kalba apie mokyklą

Tai vienas iš ryškiausių ženklų, padedančių įvertinti vaiko savijautą mokykloje. Kuo entuziastingiau vaikas kalba apie praleistą laiką joje, tuo labiau jam tai patinka. Kalbėdamas apie mokyklą, vaikas nori pasidalinti savo įspūdžiais su jumis, todėl būtinai kasdien skirkite laiko paprastam pokalbiui su jūsų atžala. Išklausykite jo bei nepertraukinėkite. Tokiu būdu vaikas jausis mylimas bei suprastas, o ir taip pat tai padės jam lengviau atsiverti. 

Geri namų darbų įpročiai

Kitas ženklas, ypač būdingas jaunesniems vaikams – kaip jūsų vaikas reaguoja į namų darbus. Dažnai tai gali atspindėti, kaip jis jaučiasi mokymo įstaigoje. Atkreipkite dėmesį, ar vaikas supranta namų darbų būtinybę, ar juos vertina teigiamai bei ar nori išmokti naujų dalykų. Niekada nesibodėkite peržiūrėti vaiko atliktas užduotis ir nepamirškite jį už tai pagirti. Gaudamas gerą įvertinimą už padarytus darbas, atžalos pasitikėjimas savimi sustiprėja, kas prisideda ir prie dar puikesnės savijautos mokykloje.

Savanorystė mokykloje

Jei vaikas noriai savanoriauja savo klasėje arba prisideda prie mokykloje planuojamų renginių organizavimo, galite suprasti, jog jis tokioje aplinkoje jaučiasi tikrai gerai. Jeigu yra galimybė, nepraleiskite progos prie šių veiklų prisijungti ir patys. Bendras tėvų ir vaikų darbas dėl to paties tikslo, itin suartina bei sustiprina tarpusavio ryšį. Bendruomeniškumas gali daryti nemenką įtaką gerai vaiko emocinei būklei. 

Vaikui norisi rudenį grįžti į mokyklą

Kad viskas yra gerai, gali simbolizuoti ir vaiko noras grįžti į mokyklą po vasaros atostogų. Nesvarbu, ar tai būtų valstybinė, ar privati mokykla, jei jų patirtis joje buvo teigiama, vaikai visuomet džiaugsis galėdami po ilgo laiko susitikti su savo draugais, mokytojais bei galėdami išmokti naujų dalykų.