Namai

Ką reiškia būsto energetinė klasė? Atsako specialistas

Norintys gyventi tvariau su gamta – turėtų kuo daugiau dėmesio skirti savo būstui, kuriam išlaikyti reikalinga įranga bei prietaisai, kurie tuo pačiu gerina žmogaus gyvenimo kokybę. Rinktis tvarius prietaisus – verta dėl daugelio priežasčių, o daugeliui žmonių pirmiausia norisi dėl kainos.

Apie tai, kokia yra energinio naudingumo sertifikatas kaina ir kodėl jį verta atlikti net ir tuomet, jeigu neplanuojamas būsto pardavimas – kalbamės su šios sferos ekspertu Artūru.

Keliami aukšti reikalavimai

Šiuo metu A++ tipo klasės namams yra keliami gana aukšti reikalavimai. Tačiau reikia suprasti, kad jie reikalingi ne dėl valstybės, kuri stengiasi kurti tvarią aplinką, tačiau ir kiekvienam pačiam, kadangi energetinis vertinimas padeda tiksliau sužinoti – kai turėtų būti rekonstruojamas Jūsų būstas.

Nors energinio naudingumo sertifikatas kaina dažniausiai džiugina, tačiau kai kurie žmonės vis dar nežino, ar verta sužinoti savo būsto lygį. Tikrai taip. Juk tai padeda kur kas paprasčiau nustatyti galimas korekcijų vietas“,- pasakoja ekspertas.

Tik svarbiausia rasti gerus specialistus, kurių teikiamos paslaugos leistų gauti kuo tikslesnius rezultatus.

Norisi gyventi sandariau

Džiugu, kad lietuviai renkasi gyvenimą sandaresniuose namuose net ir tokiu atveju, jeigu jų korekcijos kainuoja. „Juk tokio namo išlaikymas galiausiai tampa kur kas pigesnis, tad rezultate – žmogus sutaupo“,- teigia Artūras.

Tik reikia ne tik tvarkyti namus, tačiau pirmiausia sužinoti problemines namo vietas, kurios dažniausiai nusakomos po sandarumo vertinimo darbų.

Ekologija yra prioritetas

Verta akcentuoti ir tai, kad poreikis gyventi tvariuose namuose yra paremtas ne tik įstatymo, tačiau ir pačių tautiečių, kurie yra artimi gamtai, tad nori gyventi tokiuose namuose, kurie yra kuo tvaresni.

Tokiu atveju investuojama į kokybę ir tuo pačiu aplinkai draugiškas įrangas, kurios atveria galimybes kurti visiems palankius būstus.

Tvarus gyvenimas yra daugelio žmonių sprendimas. Ne dėl to, kad to reikalauja įstatymai, tačiau pirmiausia dėl savęs, kadangi norisi apsaugoti gamtą, o svarbiausia, kad dėl to žmogaus gyvenimo kokybė – nei kiek ne prastesnė.