Namai

Pastatų energinis sertifikavimas – kada reikalingas, o kada tik užgaida?

Pastatų energinis sertifikavimas yra iš tiesų labai naudinga paslauga dėl daugelio priežasčių. Visų pirma – padeda sutaupyti. Ne paslaptis, jog kuo aukštesnė energinio naudingumo klasė, tuo pigiau galima mokėti už šildymo paslaugas. Ne paslaptis ir tai, jog naudingumo klasę visada galima šiek tiek pakelti. Tai padeda padaryti energinio naudingumo sertifikatas. Pastatų energinio sertifikavimo metu ne tik nustatoma energinio naudingumo klasė, bet ir pateikiama bendra informacija, kaip ją pagerinti. Tai reiškia, jog gavę sertifikatą, jūs žinosite, ką daryti, kad ateityje galėtumėte pagerinti klasę. Klasės pagerinimas reikštų ne tik mažesnius mokesčius, bet ir didesnį uždarbį pastato pardavimo metu. Kuo aukštesnė energinio naudingumo klasė, tuo brangiau pirkėjai pasiruošė pirkti pastatą. Taigi, jeigu norite ateityje užsidirbti daugiau, užsisakykite pastatų energinį sertifikatą. Atkreipkite dėmesį į tai, jog pastatų energinis sertifikavimas negali būti tiesiog užgaida. Nors jis ne visada privalomas, jis naudingas visais atvejais. Todėl negalvokite apie tai ir pasirinkite jį, jeigu jums atrodo, jog reikia. Tuo labiau, jog energinis naudingumo sertifikatas kainuoja nebrangiai, o naudos teikia labai daug. Visgi tam tikrais atvejais tai ne jūsų pasirinkimas, o reikalavimai. Jeigu statote namą, atnaujinate arba norite parduoti, tuomet jums būtinai reikės energinio naudingumo sertifikato. Be jo negalėsite parduoti objekto.

Kiek trunka pastatų sertifikavimas?

Turime pripažinti, jog pastatų sertifikavimo neretai prireikia skubiai. Taip yra todėl, nes daugelis prieš parduodant namą nepagalvoja, jog jiems reikės šio pažymėjimo. Daugelis nežino, kas yra pastatų energinis sertifikavimas, todėl nenuostabu, jog nustemba, kai sužino, kad jiems reikės kažkokio popierėlio. Tai reiškia, jog jums reikės ne tik skubiai ieškoti pastatų energinio sertifikavimo, bet ir tikėtis, kad jis bus atliktas greitai, kol pirkėjas nepersigalvojo. Visgi galite nesijaudinti, neretai toks procesas neužtrunka ilgai. Jums reikės palaukti galbūt kelias dienas, kartais šiek tiek ilgiau. Tai priklauso nuo to, kaip greitai pateiksite dokumentus ir kokia jūsų energinio naudingumo klasė.

Svarbu pasirinkti savo srities specialistus, na o jei turite papildomų klausimų susisiekite su https://naudingumosertifikatas.lt