Paslaugos

Šviesolaidinis ryšys – tai greitos ir neribotos prieigos prie tinklo garantija

Interneto plano pasirinkimas gali tapti sunkiu procesu, turint omenyje, kiek daug skirtingų pasiūlymų galite susilaukti Lietuvoje. Todėl šiandien plačiau pristatysime vieną iš interneto tipų – tai šviesolaidinį internetą. Galbūt tai padės jums greičiau apsispręsti. Kaip veikia šviesolaidinis internetas? Štai viskas, ką reikia žinoti apie šią technologiją.

Kas yra optinis pluoštas ir kaip jis veikia?

Optinis pluoštas – tai iš stiklo pluošto ir plastiko pagamintas kabelis, leidžiantis duomenis be trukdžių perduoti naudojant šviesos bangą iki kelių Tb/s (terabitų per sekundę) greičiu. Dėl šios technologijos atsirado ir bendresnis modernaus sprendimo pavadinimas – šviesolaidinis namų internetas.

Tokiu būdu perduodamas signalas yra atsparus trukdžiams, kuriuos gali sukelti išoriniai veiksniai. Varginantys, aiškiai juntami greičio kitimai, kuriuos sukelia pūga, audra, krituliai ar žvarbus vėjas – apie tai galite pamiršti. Dėl šio tipo pluošto naudojimo minėtos problemos buvo sumažintos iki minimumo.

Svarbu tai, kad šviesolaidiniu ryšiu galima perduoti ne tik interneto duomenis, bet ir kokybiškus televizijos bei telefono signalus. Per jį svarbiausios multimedijos paslaugos gali būti pristatytos tiesiai į namus.

Optinio pluošto privalumai

Šviesolaidinės jungties naudojimas duoda neišmatuojamą naudą:

  • Itin didelį duomenų perdavimo greitį, kuris yra naudingas ne tik dirbantiems ar besimokantiems, bet ir mėgstantiems žaisti kompiuterinius žaidimus.
  • Momentinį failų atsisiuntimą ir įkėlimą – didelio pralaidumo šviesolaidinis ryšys leidžia akimirksniu atsisiųsti ir įkelti failus bei sklandžiai atkurti aukščiausios kokybės vaizdo įrašus.
  • Išvengsite trukdžių – tiesioginis ryšys tarp siuntėjo ir gavėjo leidžia netrikdomiems atlikti užduotis interneto tinkle.

Šviesolaidinio interneto greitis

Vienas iš svarbiausių optinio pluošto privalumų yra labai didelis pralaidumas. Šis veiksnys turi didžiulę įtaką kasdienio naudojimosi tinklu patogumui. Kodėl? Pralaidumas reiškia duomenų atsisiuntimo ir siuntimo (įkėlimo) greitį. Atsisiuntimo greitis lemia svetainių įkėlimo, internetinės vaizdo medžiagos ar kitų failų atsisiuntimo iš tinklo laiką. Kuo didesnis ryšio siūlomas atsisiuntimo greitis, tuo trumpesnis laukimo laikas.

Kita vertus, įkėlimo greitis yra svarbus, kai įkeliate vaizdo įrašus į internetą arba sukuriate atsargines didelių failų kopijas atsarginiuose diskuose ar cloud’uose.

Tačiau atminkite, kad greitis, kurį matysite savo įrenginyje, gali būti mažesnis. Tai priklauso nuo techninės įrangos galimybių (techninių parametrų, pvz., tinklo plokštės ir pan.), taip pat nuo įrenginio prijungimo prie modemo būdo.

Puikios kokybės pramogos su šviesolaidiniu internetu

Galite žiūrėti tiesiogines laidas 4K kokybe! Mėgaukitės sporto renginiais, serialais ir kino šedevrais – dėl didelio šviesolaidinio interneto pralaidumo juos galite žiūrėti itin aukštos kokybės. O kompiuterinių žaidimų mylėtojams tikrai patiks sklandus interneto tinklo veikimas – naudojant optinį skaidulą jums nereikės jaudintis dėl vaizdo trikdžių ar nutrūkusio ryšio.

Patogus mokymasis ir darbas nuotoliniu būdu

Šviesolaidiniu internetu vienu metu gali nesunkiai naudotis keli žmonės, o ryšio kokybė vis tiek bus puiki. Šviesolaidis internetas leis patogiai dirbti nuotoliniu būdu – greitai ir efektyviai galėsite įkelti ir parsisiųsti failus, dalyvauti vaizdo konferencijose ar dirbti su failais cloud’uose. Mokiniams ir studentams patogiai dalyvauti nuotolinėse pamokose taip pat pravers šviesolaidinis internetas.

Taigi, jei vis dar svarstote, kokį interneto tipą ir planą pasirinkti, tai galite padaryti čia: internetoplanai.lt.